MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Od ponad roku musimy się mierzyć z nową rzeczywistością. Pandemia wymusiła na wielu z nas podjęcie pracy zdalnej. Z tego powodu studenci Akademii Górniczo-Hutniczej Im. Stanisława Staszica w Krakowie, działający w Studenckim Kole Naukowym “Zarządzanie” postanowili zrealizować projekt społeczny “Time Keepers, czyli zarządzaj swoim czasem!” w ramach ogólnopolskiego programu “Zwolnieni z Teorii”.

Zespół obrał sobie za cel ułatwienie zdalnej nauki i pracy w grupach innym studentom oraz uczniom. Projekt ma za zadanie poszerzenie świadomości oraz kompetencji uczestników w zakresie najnowszych środków komunikacji elektronicznej i nie tylko. Dzięki zdobytej dotychczas wiedzy z zakresu Lean Management, pragną wdrożyć te techniki do codziennego życia. Na swoich social mediach przybliżają tematy związane z:

  • Efektywnymi metodami zarządzania swoim czasem
  • Praktycznym wykorzystaniem Lean Management
  • Sposobami ułatwiającymi pracę zdalną w grupach

Oprócz tego na bieżąco przygotowują cykl krótkich filmów poruszających przedstawione wcześniej zagadnienia w ramach podsumowania zdobytej już wiedzy.

Końcem kwietnia oraz w maju bieżącego roku twórcy projektu planują cykl webinarów z udziałem specjalistów oraz osobami stosującymi opisywane techniki na co dzień. Pierwszy odbył się 22.04 a jego uczestnicy poznali „Narzędzia wspomagające walkę z chaosem”. Kolejne webinary to m.in.: „ Jak odnaleźć stracony czas dzięki DMAIC z Six Sigma”, „Problem Solving” i „Myśl projektowo – to nie boli!”.

Na ich mediach społecznościowych można pogłębić wiedzę o pojęciach muda, czyli identyfikacji marnotrawstwa oraz 5S - zestawie technik i metod polegających na utrzymaniu wysokiej jakości stanowisk pracy. Kolejne pojęcia związane są z zarządzaniem czasem.

“Zwolnieni z Teorii” to program, w ramach którego uczestnicy zakładają i realizują własne projekty społeczne. Zarejestrowani użytkownicy uzyskują dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy otrzymują międzynarodowe certyfikaty biznesowe.

Więcej informacji o Time Keepers

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt