MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Studenci z zagranicy chcą studiować na brytyjskich uniwersytetach dzięki udanemu wdrożeniu programu szczepień. Prawie połowa przyszłych studentów zagranicznych (47%) stwierdziła, że ​​chętniej wybrałaby naukę w Wielkiej Brytanii ze względu na liczbę szczepień w tym kraju.

Prawie jedna piąta (17%) uważa, że ​​brytyjski rząd zajmuje się ich wdrożeniem lepiej niż jakikolwiek inny kraj. 

Z badania QS wynika, że Wielka Brytania okazała się bardziej popularna niż Stany Zjednoczone, Kanada, Australia i Niemcy. W raporcie czytamy: „Skuteczność i szybkość wdrożenia sprawia, że ​​Wielka Brytania wydaje się bardziej atrakcyjnym i realnym miejscem do rozpoczęcia studiów we wrześniu w porównaniu z niektórymi innymi krajami”.

Vivienne Stern, dyrektor Universities UK International (UUKi), powiedziała, że ​​brytyjskie uczelnie przetrwały kryzys związany z epidemią, ale zarówno one, jak i rząd będą musiały uważnie wsłuchać się w obawy i priorytety studentów zagranicznych, aby utrzymać wysoki poziom rekrutacji.

Prawie jedna piąta respondentów (17%) stwierdziła, że ​​szczepionka skłoniła ich do przedłożenia planów studiów za granicą, podczas gdy ponad połowa (56%) stwierdziła, że ​​koncentrują swoje poszukiwania na krajach, w których wdrażany jest skuteczny program szczepień. Prawie dwie trzecie studentów (58%) uważa również, że Wielka Brytania staje się coraz bardziej przyjazna dla studentów zagranicznych - po kilku latach polityki imigracyjnej postrzeganej jako wrogiej wobec nich - dzięki przywróceniu wiz pracowniczych po zakończeniu studiów.

Jednak studenci europejscy od września będą musieli płacić wyższe opłaty za studia w wyniku Brexitu. Pomimo początkowych obaw, że studenci zagraniczni będą zniechęcani do studiowania na brytyjskich uniwersytetach ze względu na wysoki wskaźnik zakażeń COVID-19 i liczbę zgonów w tym kraju, zgłoszenia z zagranicy osiągnęły w ubiegłym roku najwyższy poziom.

Niektórzy studenci byli niezadowoleni z powodu wysokich opłat za naukę głównie online podczas kolejnych lockdownów. W marcu br. trzystu zagranicznych studentów z kilku londyńskich uniwersytetów wstrzymało opłaty w wysokości 29 000 funtów w proteście przeciwko reakcji swoich uczelni na pandemię.

Opr. MTA

Źródło: https://www.theguardian.com

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt