MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
The Guild of European Research-Intensive Universities dołącza do sieci uniwersyteckich, które wyrażają zaniepokojenie propozycją ograniczenia dostępu Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz innych krajów do programu Horizon Europe. 

The Guild, wraz z U15, Russell Group, UDICE oraz LERU, apeluje do Komisji Europejskiej o ponowne rozważenie swojej decyzji w sprawie dostępu tych krajów do programu Horizon Europe, włączając projekty dziedziny badań kosmicznych i kwantowych.

Udział Wielkiej Brytanii w programie jest kluczowy dla zapewnienia silnej europejskiej współpracy. Sygnatariusze listu apelują również do władz UE i Szwajcarii do znalezienia rozwiązania, które umożliwiłoby dostęp do Horizon Europe także szwajcarskim uczonym.

Ogromna rola naukowców w walce z pandemią uwypukliła korzyści międzynarodowej współpracy, a sygnatariusze podkreślają własne oddanie idei zgodnej współpracy oraz mobilności studenckiej i pracowniczej na terenie całej Europy.

Uniwersytet Jagielloński, jako jedyna uczelnia polska i jedyna z Europy środkowo-wschodniej, został zaproszony do współtworzenia Gildii i udziału w tej prestiżowej inicjatywie. Było to możliwe jedynie dzięki szerokim i intensywnym działaniom międzynarodowym Uczelni, przyjacielskim kontaktom z uczelniami partnerskimi oraz doskonałej jakości prowadzonych badań naukowych. Aktywność Gildii pozwoli decydentom na szczeblu europejskim na ujrzenie szerszego obrazu stanu rzeczywistego również polskich uczelni badawczych, ich realnych potrzeb oraz kierunku rozwoju.

Źródło: https://www.uj.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt