MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Opublikowano wyniki najnowszej edycji rankingu Round University Ranking (RUR). Sklasyfikowano w niej 869 uniwersytetów, w tym 6 uczelni z Polski. Najwyżej uplasował się Uniwersytet Jagielloński (358), tuż za nim Uniwersytet Warszawski (363). Największy skok, o 38 miejsc, zanotowała Politechnika Łódzka; „sprintem zmierzamy do podium!” – tak na Facebooku skomentował ten sukces Rektor PŁ.

Na kolejnych pozycjach po UJ i UW znalazły się: Politechnika Warszawska (540), Politechnika Łódzka (627), Politechnika Gdańska (634) i Uniwersytet Łódzki (653). Wszystkie polskie uczelnie awansowały w porównaniu do edycji 2020.

W rankingu Round University Ranking uczelnia znalazła się po raz drugi. Największe przyrosty punktowe zanotowaliśmy w kategorii umiędzynarodowienie - o 33 proc. i badania - o 28 proc. - komentuje wynik Justyna Kopańska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ.

Zwycięstwo w rankingu RUR 2021 należy do uczelni USA – na podium stanęły Harvard University, California Institute of Technology (Caltech) oraz Stanford University.

Metodologia rankingu uwzględnia 20 wskaźników zgrupowanych w 4 obszarach – kształcenie, badania, umiędzynarodowienie oraz stabilność finansowa. Polskie uczelnie najlepiej wypadły w kategorii „kształcenie” – UJ został tutaj sklasyfikowany na 166 pozycji, UW – na 252, a PW - 303.

Ranking jest publikowany przez RUR Rankings Agency z siedzibą w Moskwie, powstałą w 2013 roku.

Więcej informacji: https://roundranking.com

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt