MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Obecnie edukacja odgrywa kluczową rolę w przygotowaniu nowego pokolenia młodych ludzi do tego, aby potrafili w sposób przemyślany kształtować swoją przyszłość i sprostać wyzwaniom stawianym przez nieustannie zmieniający się świat. Krytyczne myślenie, kreatywność, kompetencje komunikacyjne, zdolności przywódcze, wielozadaniowość oraz umiejętności adaptacji i pracy zespołowej są uznawane przez ekspertów edukacyjnych za cechy najbardziej pożądane na współczesnym rynku pracy. To przede wszystkim te właśnie umiejętności rozwijamy w naszych uczniach w Akademeia High School – prywatnej, nowoczesnej szkole w Warszawie, realizującej naukę w oparciu o uznawane na całym świecie programy GCSE oraz A Levels, połączone z autorskimi ścieżkami nauczania.   

Uczniowie mogą dołączyć do naszej szkoły, aby zrealizować program czteroletni lub dwuletni (odpowiadający klasom 3-4 w polskim systemie).  Od początku istnienia naszym celem było zapewnienie edukacji na jak najwyższym poziomie, mogącej sprostać najbardziej wyśrubowanym standardom akademickim. Wyniki naszych absolwentów są tego potwierdzeniem; w roku 2020 nasi uczniowie uzyskali średnio 85% ocen A i A* ze wszystkich przedmiotów maturalnych. Odnosząc to do szerszego kontekstu, najlepsze uczelnie na świecie, zrzeszone Oxbridge lub Ivy League, wymagają zazwyczaj ocen rzędu A*A*A lub A* AA.  Edukacja to jednak zdecydowanie więcej niż tylko dobre oceny. Jej celem powinna być przyjemność wynikająca z samego procesu nauki oraz satysfakcja ze stawania się lepszym. W naszych uczniach staramy się wzbudzić pragnienie ciągłego rozwoju oraz wiarę w to, że mogą osiągnąć wszystko, o ile podejdą do swoich studiów we właściwy sposób. Kluczem do tego jest miłość do nauki, którą zaszczepiamy w uczniach dzięki naszym nauczycielom – prawdziwym pasjonatom i znawcom swoich przedmiotów.

W Akademeia High School wierzymy, że kluczem do sukcesu jest uczenie się poprzez zdobywanie nowych doświadczeń. Zapewniamy naszym studentom szereg możliwości i uczymy ich, jak z nich korzystać, począwszy od bycia lepszymi mówcami, poprzez zarządzanie projektami, po networking. Możliwość pracy z innymi i świadomość tego, czego się naprawdę chce, wynikają również ze zdobywania wielu różnorodnych doświadczeń, takich jak staże i projekty badawcze w firmach prywatnych i instytutach publicznych. Tutaj właśnie świetnie sprawdza się nasz program rozwoju osobistego. W ostatnich dwóch latach nauki w naszej szkole uczniowie realizują swoje zainteresowania poprzez szereg pozalekcyjnych projektów i doświadczeń zawodowych, które są specjalnie do nich dostosowane. Nie chodzi o liczbę godzin, które trzeba zrealizować w ramach zajęć niejako „narzuconych” przez szkołę. Kluczowe jest to, aby uczniowie dostrzegli faktyczną wartość w tym, co robią i wzięli odpowiedzialność za własny rozwój.

Doskonałe oceny i znakomite praktyczne umiejętności uniwersyteckie są jednymi z ważniejszych wskaźników sukcesu naszych uczniów. Najbardziej jednak cieszymy się kiedy pod koniec swojego pobytu z nami uczeń mówi, że naprawdę rozwinął się jako osoba, i że jest dumny z tego, kim się stał.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt