MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Jak obniżyć zużycie energii? Jak zmniejszyć ilość odpadów? Rozwiązania takich problemów szukają uczestnicy międzynarodowego konkursu Sci-Tech Challenge. Program ma zachęcić uczniów do studiowania na kierunkach ścisłych, których absolwenci będą w najbliższych latach atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.

8 marca 2013 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się już drugi polski finał programu edukacyjnego Sci-Tech Challenge, realizowanego przez ExxonMobil i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Weźmie w nim udział 10 drużyn wyłonionych w trakcie warsztatów w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez firmę, której misją jest racjonalne wykorzystywanie energii. Każdy zespół, składający się z pięciu osób, będzie szukał rozwiązania przedstawionego mu problemu. Może być to znalezienie alternatywnego zastosowania dla nowego materiału do budowy mostu albo wymyślenie produktu lub usługi przydatnych w tracie ćwiczeń fizycznych. Drużyna, która zaprezentuje najciekawszy i najefektywniejszy pomysł, będzie reprezentować Polskę na europejskim finale programu w Mediolanie.

Celem konkursu oraz warsztatów jest zachęcenie uczniów do zdawania na kierunki matematyczne, przyrodnicze i inżynieryjne, czyli te, których absolwentów najbardziej brakuje na rynku pracy. Wolontariusze z ExxonMobil przekonują jednak, że takie studia są nie tylko potrzebne, lecz także są po prostu ciekawe.

Firma ExxonMobil wraz z siecią Junior Achievement Young Enterprise (JA-YE) prowadzi program równocześnie w 8 innych krajach – Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Łącznie wzięło w nim udział już 5400 uczniów. W Polsce program dociera rocznie do około 800 uczniów, którzy wypełnili quiz na stronie programu poświęcony zagadnieniom związanym z wykorzystaniem istniejących zasobów paliw i racjonalnemu gospodarowaniu energią.

Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę związaną z zagadnieniami energetycznymi zachęcamy do rozwiązania testu.

Więcej informacji na stronach www.exxonmobil.com i www.scitech.ja-ye.org.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave