MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na dwa miesiące przed maturą, w czterech miastach Polski wykwalifikowani nauczyciele matematyki oraz wykładowcy akademiccy pomogą zmierzyć się uczniom z materiałem obowiązującym podczas egzaminu dojrzałości.

Pod czujnym okiem pracowników naukowych, maturzyści będą mieli możliwość opracowania zagadnień takich, jak: wielomiany i funkcje wymierne, ciągi liczbowe, funkcje trygonometryczne, stereometria, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa.

Jak pokazały dane Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, matematyka jest przedmiotem, na którym abiturienci najczęściej  ściągają podczas egzaminu maturalnego.  Zmierzenie się z Królową Nauk wciąż stanowi dla uczniów spore wyzwanie. Warto, więc postawić na dobre przygotowanie. Darmowe Korepetycje Matematyczne zostaną przeprowadzone już po raz piąty. Zajęcia poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

– Kolejny już raz chcemy dać uczniom możliwość pogłębienia wiedzy przed jednym z najważniejszych egzaminów w ich życiu – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca projektu – Matematyka znów jest przedmiotem obowiązkowym na maturze, a wiadomo ile może sprawiać trudności, dlatego tak wiele starań wkładamy w to, by w merytoryczny sposób wspierać maturzystów. Jak pokazały nasze obserwacje, często wiedza przekazywana podczas szkolnych standardowych wykładów nie jest przez uczniów w pełni przyswajana, dlatego prelegenci poprowadzą zajęcia w interesujących formach tak, by słuchaczy nie tylko przygotować do egzaminu dojrzałości, ale zaciekawić i zainspirować do dalszego odkrywania świata matematyki.

Projekt Darmowych Korepetycji Matematycznych organizowany jest corocznie w okresie przedmaturalnym. Od lat wykłady odbywają się przy współpracy z uczelniami wyższymi takimi, jak: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie. W tym roku do grona współorganizatorów dołączyła Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera z Krakowa.

Udział w wykładach jest bezpłatny. Niebawem na stronie www.kalkulatory.pl ruszy internetowa rejestracja uczestników.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w zajęciach stacjonarnych, organizatorzy udostępnili na swoim fanpage’u na portalu Facebook aplikację „Dziś Matura”. Program generuje codziennie jedno pytanie maturalne z puli 370 zadań matematycznych.

Aplikację można odnaleźć na www.facebook.com/Kalkulatorypl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt