MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Już 7 marca rozpocznie się XIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2013. Ta wyjątkowa impreza ma na celu pomoc uczniom w wyborze swojej ścieżki edukacji i kariery. Liceum czy technikum? Studia w Polsce czy za granicą? Podejmij decyzję z głową!

Prezentacje uczelni i szkół ponadgimnazjalnych, spotkania z ekspertami OKE, badanie predyspozycji zawodowych, warsztaty kariery – to tylko niektóre propozycje dla odwiedzających XIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2013, który rozpocznie się 7 marca w Pałacu Kultury i Nauki.

W Perspektywach jesteśmy niezmiennie przekonani o wartości wykształcenia – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, pomysłodawca Salonu. – Chodzi oczywiście o wykształcenie dobrze dopasowane do predyspozycji i zainteresowań młodego człowieka, a także uwzględniające tendencje na rynku pracy. Skończyły się czasy „studiowania dla studiowania”, trzeba dokonywać przemyślanych wyborów. Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY to miejsce, gdzie można nie tylko poznać ofertę szkół i uczelni, ale także nauczyć się, jak dobrze z niej korzystać – w każdym wieku.

Salon wpisał się już na trwale w kalendarz imprez edukacyjnych stolicy. Tę imprezę obowiązkowo powinni odwiedzić wszyscy zainteresowani edukacją, kształceniem i podnoszeniem kwalifikacji: gimnazjaliści, uczniowie liceów i techników, studenci, nauczyciele, doradcy zawodowi, a także rodzice uczniów, którzy znajdą tu ofertę studiów podyplomowych i kursów.

By umieć mądrze wybierać

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej – liceum lub technikum, matura, podjęcie studiów, to słupy milowe współczesnej kariery. Jak ograniczyć do minimum ryzyko zabrnięcia w ślepą uliczkę?

Tegoroczny Salon otworzy debata poświęcona warszawskim odpowiedziom na wyzwania współczesnej edukacji, która z pewnością przyczyni się do uświadomienia młodym ludziom znaczenia ich edukacyjnych wyborów i wskazanie im optymalnych rozwiązań, np. nowoczesnego kształcenia w poszukiwanych zawodach.

Opcji jest wiele

Coraz częściej młodzi Polacy, wzorem swoich rówieśników z Zachodniej Europy i USA, wyjeżdżają na studia do innego miasta lub za granicę. Kilkadziesiąt uczelni z całej Polski, a także szkoły wyższe z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Ukrainy a nawet Australii, zaprezentuje swoją ofertę kształcenia. W czasie Salonu będzie można porozmawiać z przedstawicielami uczelni wszystkich typów (uniwersytety, politechniki, uczelnie medyczne, ekonomiczne, pedagogiczne, wojskowe, artystyczne) – poznać walory szkoły wyższej, zasady rekrutacji, warunki studiowania.

Biuro Edukacji m.st. Warszawy przygotowało dla gimnazjalistów Prezentacje Liceów i Techników.

Profesjonalna pomoc

Warunkiem sukcesu w rekrutacji na studia jest dobrze zdana matura. Jak to zrobić, poradzą eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, którzy przygotowali prezentacje na temat egzaminu z języka polskiego i matematyki z myślą o tegorocznych maturzystach i ich młodszych kolegach.

Eksperci warszawskiej OKE pomogą także w ostatnich przygotowaniach do egzaminu uczniom klas trzecich gimnazjów: w czwartek i piątek odbędą się prezentacje na temat poszczególnych części egzaminu, pod tytułem: „Gimnazjalisto, dasz radę!”.

Na tegorocznym Salonie będzie więcej niż zwykle okazji do uzyskania fachowej pomocy w budowaniu ścieżki edukacji i kariery. Organizatorzy zapraszają na warsztaty certyfikowanych coachów kariery: Alicji Muszyńskiej„Zbuduj strategię osobistej kariery” oraz Mariusza Kapusty„Żyj swoim życiem – to Ty decydujesz”, którzy podpowiedzą, jak rozpoznać i wykorzystać swój potencjał, aby podjąć optymalne decyzje dotyczące przyszłości.

Szczegóły oraz dokładny plan imprezy na: www.salon.perspektywy.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.