MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Women in Tech Days 2021 udowodnił, że znakomity merytorycznie program online’owego wydarzenia jest w stanie zagwarantować liczną publiczność, która wie, czego chce i umie tego aktywnie szukać. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” po raz kolejny zainspirowała młode kobiety i odpowiedziała na ich prawdziwe problemy.

Women in Tech Days 2021 to pierwsze kobiece Targi Kariery w TECH&IT, które odbyły się 25-26 maja na platformie eventowej Swapcard i były adresowane głównie do studentek i doktorantek kierunków technicznych. – To jedyny w swoim rodzaju festiwal, który ma inspirować młode kobiety i wzmacniać ich motywację przy stawianiu pierwszych kroków w świecie tech, ale też dostarczać im wiedzy o doskonałej jakości merytorycznej – tłumaczyła przed wydarzeniem dr Bianka Siwińska, CEO Fundacji „Perspektywy”. I przypominała: – Celem naszej fundacji jest wspieranie kobiet, które zdecydowały się na karierę w świecie nowoczesnych technologii.

Women in Tech Days 2021 w liczbach:

2957 uczestniczek i uczestników!
261 sesji mentoringowych
7 Keynote Speeches
16 Tech Talków
35 Warsztatów

Zarejestrowane uczestniczki wydarzenia (2957) mogły korzystać nie tylko z inspirujących tech talków (wśród nich wiele poświęconych rozwiązaniom chmurowym i cyberbezpieczeństwu), wystąpień keynote spekerów na scenie głównej czy paneli dyskusyjnych (w pierwszym dniu był to np. panel dotyczący kariery naukowej w dziedzinie TECH&IT – z udziałem Małgorzaty Biernackiej z Uniwersytetu Wrocławskiego, Klaudii Krawieckiej z Uniwersytetu Oksfordzkiego i Estery Kot z Microsoftu), ale także z warsztatów z umiejętności miękkich i technicznych, mentoringu (odbyło się ogółem 261 spotkań z naukowczyniami i pracownikami najlepszych firm technologicznych, m.in. Standard Chartered, 3M, Intel, Fujitsu, Procter & Gamble, Luxoft) czy, w interaktywnej strefie Career Expo, spotkań z przedstawicielami firm i uczelni, którzy odpowiadały na wątpliwości dotyczące ofert studiów, staży, praktyk czy wreszcie ofert pracy. – Znakomitą merytorykę wydarzenia zawdzięczamy naszym partnerom – podkreślała dr Siwińska, otwierając festiwal. – Życzę wam, dziewczyny, wielkiej aktywności, bo tutaj trzeba brać sprawy w swoje ręce, by z rozmysłem pchać swoją karierę do przodu. Tego właśnie oczekuje od was dzisiaj świat nowych technologii.

Na najbardziej wytrwałe i aktywne uczestniczki festiwalu w pierwszy dzień wydarzenia czekał także specjalny program wieczorny (od godz. 20.00), a w nim spotkania z dobrymi książkami, spotkania tematyczne przy „stołach” oraz rozrywkowe Koktajl Party. Na scenie głównej rozmawiały ze sobą autorki najlepszych książek o technologiach opublikowanych w ostatnim czasie: Aleksandra Przegalińska (autorka znakomitego eseju Sztuczna Inteligencja. Nieludzka. Arcyludzka), Magdalena Gacek (autorka książki Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcach) oraz Karolina Wasilewska (która przypomniała kobiecą historię początków polskiej informatyki w książce Cyfrodziewczyny).

Z kolei chętne do bardziej kameralnych rozmów uczestniczki wydarzenia mogły wybierać wśród wieczornych stołów tematycznych „KOBIETY_TECH#NAPRAWDĘ”. Rozmawiano o rodzicielstwie kobiet i godzeniu go z pracą (stół „Mama pracuje, bo lubi”, prowadzony przez Magdalenę Dziewguć, Country Manager z Google Cloud Polska), o przywództwie kobiet (stół „Moment, w którym NAPRAWDĘ poczułam się liderką” organizowany przez Joannę Obstój, Director of Engineering z Google Polska), o trudnej obecności kobiet w nowych technologiach (stół „Kobiety_Tech: Skąd czerpiemy siłę do działania?”, którym „zarządzała” Sylwia Barthel de Weydenthal, Client Partner z Facebooka), o różnorodności w świecie tech (stół prowadzony przez Elę Bondę, Head of Diversity & Inclusion Natwest) oraz o cyfrowej ekologii (Joanna Murzyn, founder Radicalzz). Wieczór zakończył warsztat przyrządzania koktajli i quiz z nagrodami.

Kolejny dzień był również pełen emocji, merytoryki i inspiracji dzień, a w nim m.in. tech talki poświęcone 5G (wystąpiła Vanesa Diaz z Corning Optical Communications), sztucznej inteligencji (mówiła Justyna Solak-Rzytki z Banku Pekao SA) czy cyberbezpieczeństwu (opowiadali o tym Anna Goławska z Fujitsu, Paulina Trzeciak z P&G oraz Rafał Jaczyński z Huawei Polska), sesja Tech Role Model (z udziałem Sylwii Buczyńskiej z Fujitsu, Małgorzaty Rembas z Intela, Kamili Różanej z Standard Chartered i Eweliny Litwinowicz z Luxoft).

 

Więcej informacji: https://womenintechday.pl

Do zobaczenia w sieci!

27.05.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt