MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Trwa XIII ogólnopolski konkurs „Pokaż nam język” organizowany rokrocznie przez Wyższe Szkoły Bankowe. Weźmie w nim udział ponad 10 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy sprawdzą swoją znajomość języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Laureaci otrzymują indeksy Wyższych Szkół Bankowych wraz z opłaconym czesnym za pierwszy rok studiów oraz nagrody rzeczowe, wśród których będą m.in. nowoczesne tablety i czytniki e-booków.

Globalizacja, nieustanny rozwój nowoczesnych technologii informacyjnych i mobilność społeczeństw sprawiają, że komunikacja nabiera ciągle nowego i coraz to ważniejszego znaczenia we współczesnym świecie. Czy w XXI wieku komunikacja nie zna granic? Czy dzięki niej tworzy się światowe społeczeństwo? Czy za sprawą przełamywania barier technicznych w komunikowaniu się między ludźmi i naszej coraz większej mobilności lepiej się rozumiemy i poznajemy? Czy dobre opanowanie języków obcych, przy słabej znajomości kodów kulturowych i niewielkiej kompetencji międzykulturowej, jest gwarancją skutecznej komunikacji? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy XIII edycji konkursu językowego „Pokaż nam język”, którego temat przewodni brzmi „Społeczeństwo globalne – komunikacja bez granic?”.

Językowe rozgrywki składają się z czterech etapów. Etap pierwszy odbywa się w formie internetowego testu z wybranego języka przeprowadzanego na platformie www.pokaznamjezyk.pl, który kwalifikuje do dalszych trzech części konkursu rozgrywanych w wybranych Wyższych Szkołach Bankowych. Podczas półfinałów młodzież będzie odpowiadała na 100 pytań testowych: leksykalno-gramatycznych i kulturowych. Uczestnicy finałów i superfinału sprawdzą swoją wiedzę w debatach moderowanych. Dodatkowo najlepsi z najlepszych, którzy zmierzą się w suprfinale wygłoszą oświadczenie na zadany temat. Zarówno tematyka debat jak i oświadczeń będą bezpośrednio nawiązywały do tematu przewodniego konkursu. Zwycięzców konkursu – w każdym w trzech języków – poznamy 12 kwietnia podczas superfinału, który odbędzie się w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Co roku konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. W ubiegłorocznej językowej rywalizacji wystartowało blisko 13 tys. uczniów z 495 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Łącznie w XII edycjach uczestniczyło blisko 130 tys. osób.

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży znajomości języków obcych oraz zwiększanie ich kompetencji językowych. Konkurs jest także pretekstem do poszerzania wiedzy z zakresu historii, kultury, geografii krajów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i po raz pierwszy w tym roku – hiszpańskojęzycznych.
Więcej informacji: www.pokaznamjezyk.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt