MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego uruchomiła nową stronę internetową Uczelni. Uruchomienie witryny jest elementem premiery nowej identyfikacji wizualnej, która stanowi odpowiedź na zmieniający się świat oraz potrzeby nowoczesnej komunikacji z partnerami Uczelni – pracownikami, naukowcami, studentami oraz środowiskiem biznesowym. SGGW dzisiaj nie jest już tylko szkołą rolniczą. To nowoczesny uniwersytet przyrodniczy o bardzo szerokim zakresie działania. 

Szata graficzna witryny oparta jest na nowym, unikalnym języku wizualnym Uczelni, który tworzą inspirowane życiem i naturą cząstki elementarne. Ich kształty, oparte na okręgu, nawiązują do przyrody w skali mikro – kropli wody, cząsteczki, komórki. „Cząstki elementarne SGGW” są obecne również w odświeżonym znaku SGGW oraz zaprojektowanym specjalnie dla Uczelni autorskim kroju pisma. Życie i przyroda są też punktem wyjścia dla palety kolorystycznej. Jej podstawę stanowią trzy odcienie zieleni, niebieski, żółty, fioletowy oraz czerwień – kolory inspirowane barwami występującymi w naturze.

Trzeba podkreślić, że nowy system identyfikacji wizualnej nie zmienia oficjalnej nazwy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, nie zmienia sztandaru Uczelni, pieczęci oraz wzoru dyplomów, nie zmienia także insygniów władz Uczelni i wydziałów. Jest on natomiast nowym językiem wizualnym, dostosowanym do potrzeb środowisk, z którymi Uczelnia prowadzi codzienną komunikację, a także do kanałów, w których komunikacja wizualna Uczelni jest prowadzona, szczególnie mediów elektronicznych.

Nowoczesny design nowej strony SGGW idzie w parze z przejrzystym systemem wyszukiwania informacji o życiu Uczelni oraz przede wszystkim poprawą jej funkcjonalności. Treść została uporządkowana w czytelne zakładki: studia, nauka, współpraca i usługi, uczelnia, informacje praktyczne, umożliwiając prostą nawigację. Wydzielone według klucza użytkownika strefy: kandydata, studenta, pracownika oraz absolwenta, gromadzą informacje adresowane do konkretnej grupy docelowej.

 

Na stronie obok kategorii aktualności, zawierającej informacje o bieżących wydarzeniach w Uczelni, znajduje się także wydzielony obszar prezentujący realizowane projekty naukowe. W rubryce rekrutacja kandydaci znajdą najważniejsze informacje dotyczące procesu rekrutacji na studia w SGGW.

Źróło: https://www.sggw.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt