MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Połączyć wiedzę, pasję i rozwój. To czterokrotnie sprawdzony przepis, na zdobycie statuetki Studenckiego Nobla. Czy okaże się równie skuteczny podczas piątej edycji konkursu? Dowie się ten, kto spróbuje swoich sił. Zapisy startują 1 marca.

Konkurs Studencki Nobel 2013 skierowany jest do studentów, którzy realizują się nie tylko naukowo, ale również społecznie i zawodowo. Publikacje naukowe, udział w wymianach zagranicznych, aktywność społeczna, praktyki i staże, osiągnięcia sportowe – to elementy, które brane są pod uwagę przy wyborze laureata głównej nagrody.

Nie od dziś wiadomo, iż warto wychodzić przed szereg, wykraczać poza standardy, gdyż wysiłek ten prędzej czy później przyniesie upragniony rezultat. Nasze przedsięwzięcie ma na celu dostrzec i wynagrodzić starania tych, którym udało się osiągnąć najwięcej – podkreśla Michalina Kołacz, rzecznik Studenckiego Nobla 2013.

Konkurs stwarza szanse wybicia się bez względu na charakter uczelni czy kierunek studiów, gdyż nagradzane są tu przede wszystkim pasja, zaangażowanie i chęć rozwoju. Właśnie te cechy, a także nietuzinkowość i  ogromny potencjał sprawiają, że Laureaci Studenckiego Nobla stanowią cenny zasób dla firm inwestujących w kapitał ludzki. Wyróżnienie często stanowi przepustkę do bogatej kariery zawodowej.

Każda kolejna edycja Studenckiego Nobla cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku zanotowano ponad 1200 zgłoszeń. Statuetkę Studenckiego Nobla i nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 zł zdobył Maciej Besta, student Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uhonorowani zostali również najzdolniejsi w 10 kategoriach branżowych.

Tegoroczne przedsięwzięcie obejmie swoim zasięgiem wszystkie województwa w Polsce. Spośród kandydatów zostaną wyłonieni kolejno najlepsi na poszczególnych uczelniach, w województwach i ostatecznie zdobywca Studenckiego Nobla 2013 – najlepszy student RP. Ponadto równolegle odbędzie się konkurs na najlepszego studenta w danej kategorii branżowej.

Żeby wziąć udział w zmaganiach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który od 1 marca do 14 kwietnia będzie znajdował się na stronie głównej Konkursu: www.studenckinobel.pl.

Tytuł Studenckiego Nobla jest doceniany na rynku pracy, a przyznawane laureatom nagrody odzwierciedlają wysiłek studentów. Jednak wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie to nie tylko wartościowy wpis w CV. To także sposób na zwiększenie pewności siebie i motywacja do dalszej wytężonej pracy.

Każdy student ma w gronie swoich znajomych osobę, który legitymuje się dobrymi ocenami, publikuje, zna języki, bierze udział w wymianach, uczestniczy w konferencjach, udziela się społecznie. To do nich adresowany jest nasz projekt. Szukamy najlepszych. Zaprośmy ich do konkursu – dodaje Michalina Kołacz.

Więcej informacji na: www.studenckinobel.pl.

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt