MegaBaza edukacyjna Perspektywy®- Polska to kraj, który łączy w sobie to, co najlepsze w zachodniej kulturze biznesowej, ze słowiańską mentalnością i tradycją – mówił Vadym Melnyk w roku 2017, gdy został wyróżniony w konkursie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

Ówczesny student informatyki stosowanej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie konsekwentnie rozwijał swoją karierę, by już parę lat później znaleźć się na prestiżowej liście magazynu Forbes „25 under 25”.  Vadym jest także twarzą kampanii „Razem w sieci, razem w Polsce” Fundacji Nasz Wybór i Facebooka.

Jego firma Dronehub dostarcza rozwiązania dronowe dla przemysłu do prac związanych z monitoringiem, inspekcją i pomiarami. System dronowy może także wspierać służby porządkowe i ratownicze. Konstruktorzy Dronehub opracowali rewolucyjne stacje dokujące, dzięki którym drony mogą same się ładować w trakcie wykonywania zadania. Firma rozwija również projekt z segmentu drone-delivery.

- Odkąd pamiętam, interesowałem się robotyką i technologiami sci-fi powiedział Vadym Perspektywom w rozmowie przeprowadzonej z okazji przyznania mu tytułu Interstudenta. – Polska to kraj, który umożliwia mi rozwijanie mojej pasji i przekształcanie jej w biznes.

Zobacz uroczystość ogłoszenia laureatów konkursu Interstudent 2017 https://www.youtube.com/watch?v=VcNIUB4KOvw

Vadym wysoko cenił otwartość polskich uczelni na studentów i możliwości networkingu, jakie zapewniło mu studiowanie w Polsce. Jak mówił, liczne konferencje branżowe, koła naukowe oraz wydarzenia ICT pomogły mu zbudować sieć wartościowych ludzi i zacząć pracować nad projektami, z których wyrosły jego pierwsze innowacyjne firmy: CerviRobotics i ServoCode. W 2020 roku CerviRobotics przeszedł rebranding, zawężający specjalizację do systemów dronowych.  - Dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy czołową europejską firmą tworzącą kompleksowe rozwiązania tego typu, które składają się z trzech elementów - drona, stacji dokującej oraz autorskiego oprogramowania na bazie sztucznej inteligencji  - mówi Vadym Melnyk w rozmowie publikowanej przez Onet. (podlinkować https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/vadym-przyjechal-z-ukrainy-zalozyl-w-polsce-czolowa-firme-na-rynku-dronow/jklllrs,3796b4dc

Minęły cztery lata od otrzymania przez Vadyma tytułu Interstudenta. Przez ten czas nasz laureat nie tylko rozwinął i wyspecjalizował swoją firmę, ale także znalazł się na liście magazynu Forbes „25 under 25”.

- Dla mnie to ogromne wyróżnienie i zaszczyt znaleźć się na tak prestiżowej liście – mówi Onetowi. - To przede wszystkim dowód na to, że warto stawiać sobie odważne cele i je realizować niezależnie od wieku i doświadczenia. Świat kręci się co raz szybciej, postępująca globalizacja i cyfryzacja pozwalają tworzyć wielkie projekty w warunkach domowych czy uczelnianych - czasem wystarczy tylko dostęp do internetu, trafiony pomysł i zaangażowanie, by stworzyć coś wielkiego.

Gratulujemy Vadymowi i życzymy mu dalszych biznesowych sukcesów!

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt