MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


VII Edycja Akademii Europejskiej – najbardziej znanego w Polsce bezpłatnego kursu przygotowującego do matury z wiedzy o społeczeństwie – rozpoczyna się 2 marca w gmachu Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Każdego roku w Akademii Europejskiej Uczelni Łazarskiego uczestniczy ponad 1200 licealistów, którzy zamierzają przystąpić do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie.

Magnesem przyciągającym uczestników Akademii Europejskiej są nazwiska jej wykładowców. W ubiegłym roku znaleźli się w tym gronie m.in. były szef Parlamentu Europejskiego i premier RP prof. Jerzy Buzek, komisarz Unii Europejskiej Janusz Lewandowski, b. premier Kazimierz Marcinkiewicz, lider Partii Palikota – Janusz Palikot, a także pomysłodawca Akademii – prof. Dariusz Rosati, b. minister spraw zagranicznych.

Spotkania z ludźmi odgrywającymi pierwszoplanowe role w życiu publicznym Polski i Unii Europejskiej są znakomitą szkołą dla wszystkich planujących studiować nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, ekonomię, europeistykę czy prawo.

Program Akademii Europejskiej został opracowany na podstawie zagadnień egzaminu maturalnego. W tegorocznej edycji odbędą się trzy weekendowe cykle zajęć. Każde z trzygodzinnych, sobotnich i niedzielnych spotkań składa się z części teoretycznej oraz części warsztatowej. Uczestnicy Akademii mogą dodatkowo na forum internetowym zadawać pytania dotyczące zagadnień omawianych podczas zajęć i kontaktować się z wykładowcami, jak i między sobą.

Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymują certyfikaty ukończenia Akademii Europejskiej.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: www.akademiaeuropejska.eu. Ilość miejsc jest ograniczona.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt