MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Choć na wyniki tegorocznych matur trzeba jeszcze trochę poczekać (przypominamy: zostaną ogłoszone 5 lipca 2021), uczelnie już zaczęły rekrutację kandydatów.

Na uczelni najlepszej według Rankingu Szkół Wyższych 2020 Perspektyw, czyli na Uniwersytecie Jagiellońskim, nabór wystartował 1 czerwca w samo południe. Dla kandydatów na tę uczelnię na studiach jednolitych magisterskich oraz pierwszego i drugiego stopnia przygotowano 14 600 miejsc stacjonarnych oraz prawie 2500 miejsc niestacjonarnych. Wśród nowych i ciekawych propozycji UJ znaleźć można: Język ukraiński w biznesie i turystyce (z językiem rosyjskim) – studia licencjackie; region karpacki: etnolingwistyka i studia kulturowe – unikalne w skali kraju studia I; zarządzanie polityką społeczną; International Relations and Public Diplomacy (IR-PUB) – studia II stopnia prowadzone w języku angielskim na UJ we współpracy z Uniwersytetem w Sienie.

Rekrutacja na jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego stopnia potrwa od 1 czerwca do maks. 8 lipca (w zależności od kierunku), a wyniki podane będą 16 lipca. Nabór na studia drugiego stopnia zakończy się 11 lub 15 lipca (tura podstawowa), a kandydaci dowiedzą się o jego rezultacie 23 lipca.

Rekrutacja będzie prowadzona całkowicie elektronicznie poprzez stronę www.irk.uj.edu.pl.

Więcej: https://rekrutacja.uj.edu.pl/.

 

Z kolei Uniwersytet Warszawski zaczął rekrutację 7 czerwca i też ma w ofercie nowe kierunki studiów. Jeśli chodzi o studia I stopnia, są to: chemia jądrowa i radiofarmaceutyki ; nanoinżynieria – studia inżynierskie; sztuka pisania.

Rejestracja na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie potrwa do 5 lipca. Zapisy prowadzone są przez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Wyniki zostaną ogłoszone 19 lipca.

Więcej: https://irk.uw.edu.pl/pl/.

 

Najlepsza uczelnia techniczna według Rankingu Szkół Wyższych 2020 Perspektyw, czyli Politechnika Warszawska, z rekrutacją na większość kierunków rusza 8 czerwca. „Na większość”, bowiem nabór na Wydziale Architektury zamknięty został 24 maja, a 5 czerwca odbył się sprawdzian uzdolnień i predyspozycji na studia I stopnia i jednolite magisterskie na tym wydziale. Uczelnia rekrutuje na studia prowadzone zarówno w Warszawie (ponad 60 kierunków studiów, w tym 12 kierunków w języku angielskim), jak i w Filii w Płocku (5 kierunków).

Więcej: https://www.portalkandydata.pw.edu.pl/.

 

Inna techniczna uczelnia, czyli Politechnika Łódzka, która w tym roku wdrożyła system premiujący najlepszych studentów i kandydatów na uczelnię pod nazwą „Politechnika dla najlepszych”, rekrutację uruchamia 18 czerwca i będzie prowadzić nabór do 13 lipca. Kandydaci poznają wyniki 23 lipca. Uczelnia przygotowała z górą 40 kierunków studiów w języku polskim i 13 kierunków studiów I stopnia w języku angielskim (w tym tak ciekawe i typowe dla regionu studia jak włókiennictwo i przemysł mody).

Więcej: https://e-rekrutacja.p.lodz.pl/info/.

 

Także Uniwersytet Zielonogórski 7 czerwca rozpoczął nabór kandydatów na niemałą liczbę 61 kierunków studiów. Rekrutacja na większość z kierunków potrwa do 12 lipca, a na kierunek lekarski do 15 lipca. Na chętnych na studia na tej uczelni czeka równo 7798 miejsc. Wśród nowości rekrutacyjnych jest nowy kierunek studiów – animacja kultury i twórczej aktywności w sieci, a także otwarcie niestacjonarnych studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

Więcej: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/.

 

I jeszcze coś z Pomorza. Gdański Uniwersytet Medyczny otwarł dla kandydatów system rekrutacyjny 1 czerwca. Chętni na studia na tej uczelni mogą wybierać wśród 17 kierunków studiów jednolitych magisterskich oraz I stopnia, w tym 3 kierunki prowadzone są w języku angielskim. Ciekawostką jest, że kandydaci na studia na tę uczelnię mogą sprawdzać terminarz rekrutacji dla poszczególnych kierunków w wyszukiwarce terminów rekrutacji.

Więcej: https://rekrutacja.gumed.edu.pl/.  

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt