MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Jak sprzed ekranu własnego komputera zmieniać świat na lepsze? Jak rozmawiać o lękach, trudnych emocjach i przyszłości? Jak pokonywać niewidzialne bariery i wspólnie przeciwdziałać wykluczeniu rówieśników? Na te i inne pytania 10 czerwca będą poszukiwali odpowiedzi uczestnicy i uczestniczki Digital Youth Forum 2021.

Na wirtualnej scenie wystąpią m.in. Michał Rogalski – młody twórca ogólnopolskiej bazy danych o epidemii koronawirusa, Jan Gawroński – nastoletni działacz na rzecz osób w spektrum autyzmu, Hania Sywula – promotorka zdrowia psychicznego oraz Kamil Śliwowski – animator edukacji medialnej i cyfrowej.

Digital Youth Forum organizowane jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę już po raz szósty z myślą o uczniach klas 7-8 szkół podstawowych i 1-3 szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie ma stanowić atrakcyjny dzień zajęć lekcyjnych. Na wirtualnej scenie młodzi ludzie oraz dorośli specjaliści opowiedzą uczniom, jak wykorzystywać internet do realizacji swoich pasji i zuchwałych pomysłów na zmianę świata. Oprócz wystąpień w programie przewidziano przerwy na dyskusje w klasach, konkursy i koncert. Wydarzenie będzie można obejrzeć online zarówno w sali lekcyjnej, jak i przed ekranem komputera we własnym domu. Forum poprowadzi Justyna Suchecka, dziennikarka TVN24 nagrodzona w 2020 r. Grand Press za cykl tekstów o uczniach, którzy w czasie nauki zdalnej wypadli z systemu edukacji.

Organizatorzy zachęcają nauczycieli do bezpłatnego zgłaszania klas do udziału w wydarzeniu pod adresem www.digitalyouth.pl. Na tej stronie znajdują się też wszystkie informacje o Forum, prowadzących i konkursach.

Ze względu na pandemię nasze Forum kolejny rok odbywa się zdalnie. Nawiązując do postulatów psychologów, aby teraz, w wymagającym czasie powrotu do normalności, nie koncentrować się wyłącznie na nadrabianiu zaległości szkolnych, zapraszamy nauczycieli do zgłaszania klas do udziału w Forum. To świetny sposób na reintegrację uczniów. W programie przewidzieliśmy czas na aktywności uczestników w klasie i relaks. Obok wątków związanych z edukacją medialną na DYF pojawi się temat zrównoważonego korzystania z ekranów oraz dbania o relacje rówieśnicze i swój dobrostan psychiczny – mówi Maciej Kępka, koordynator Forum z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

 

Głównym partnerem DYF 2021 jest Fundacja Orange, pozostali partnerzy Facebook, Google oraz Librus. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują „Głos Nauczycielski” i Radio Kampus. Forum jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach instrumentu „Łącząc Europę”.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt