MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Rumuński Politechniczny Uniwersytet w Timişoarze (PUT) nadał tytuł doktora honoris causa profesorowi Janowi Awrejcewiczowi, kierownikowi Katedry Automatyki, Biomechaniki i Mechatroniki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej.

Rektor PUT prof. Florin Dragan, nadając prof. Janowi Awrejcewiczowi tytuł doktora honoris causa podkreślił: - Nasza uczelnia ma pełne przekonanie, że honoruje badacza o ponadprzeciętnych osiągnięciach naukowych, dydaktycznych, menedżerskich i zawodowych. Jesteśmy zaszczyceni, przyjmując do rodziny akademickiej wybitną osobowość i wyrażamy przekonanie, że dzisiejsza uroczystość jest początkiem nowego rozdziału przyszłej współpracy.

Uroczystość odbyła się online. Biorący w niej udział rektor PŁ,  prof. Krzysztof Jóźwik powiedział: – Prof. Jan Awrejcewicz należy do grupy najbardziej aktywnych naukowców, ma na koncie wiele znaczących publikacji, szeroko cytowanych na świecie. Miałem przyjemność na ostatnim posiedzeniu Senatu PŁ przyznać Profesorowi specjalną nagrodę za największą liczbę cytowań. Jego artykuły i badania obejmują różne obszary nauki związane z mechaniką, matematyką stosowaną, biomechaniką, automatyką i fizyką.

Założony w 1920 r. Politehnica Uniwersytet Timisoara jest jedną z największych uczelni technicznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Kształci ponad 12 000 studentów na 10 wydziałach.  

28.05.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt