MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa zapowiedział, że zorganizuje naukę zdalną dla tych studentów zagranicznych, którzy nie będą mogli przyjechać do Rosji. Decyzja została podyktowana m.in. ograniczeniami z powodu epidemii.

- Ci studenci zagraniczni, którzy mogą przyjechać do Rosji przejdą standardowe procedury, obejmujące kursy przygotowawcze i proces rekrutacji. W tym przypadku wszystko jest jasne. Myślę, że w tym roku akademickim nie będzie wielu takich studentów. Druga grupa to ci, którzy nie mogą przyjechać i będzie to większość studentów. Ogłosiliśmy, że przyjmiemy ich dokumenty online i przeprowadzimy z nimi wywiad. Będą uczyć się zdalnie – powiedział Viktor Sadovnichiy, rektor Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego.

Zgodnie z nowymi wymogami wjazdowymi studenci zagraniczni będą musieli poinformować swoją uczelnię e-mailem o dacie, w której planują przekroczyć granicę rosyjską, co najmniej dziesięć dni przed przyjazdem, poddać się testowi na koronawirusa nie wcześniej niż trzy dni przed przyjazdem, a jeśli ich test będzie negatywny, będą musieli upewnić się, że posiadają odpowiedni certyfikat w języku rosyjskim lub angielskim potwierdzający ten wynik. Zagraniczni studenci będą również musieli przejść kolejny test na koronawirusa w ciągu 72 godzin po przybyciu do Rosji, izolować się i uczyć online, dopóki nie otrzymają ostatecznych wyników testu. Studenci zagraniczni nie będą wpuszczani na zajęcia bez wykonania drugiego testu na koronawirusa.

 

Opr. MTA

Źródło: https://tass.com/society/1299689

7.06.2021

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt