MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Uniwersytet Łódzki zaprezentował swój nowy multiportal uni.lodz.pl. Jego premierze towarzyszy nowy spot.

To kolejny krok uczelni w kierunku ujednolicenia działań wizerunkowych. Prace nad multiportalem rozpoczęły się w październiku 2018 roku. Uruchomienie serwisu głównego multiportalu to pierwszy etap zmieniania wizerunku uczelni w sieci. W dalszej kolejności do serwisu dołączą wydziały i jednostki międzywydziałowe, które znalazły miejsce na nowej stronie.

Uczelnia dołożyła wszelkich starań, by powstający serwis był jak najbardziej dopasowany do potrzeb użytkowników, a jednocześnie wpisywał się w cele strategiczne Uniwersytetu Łódzkiego i w przyszłości ułatwił funkcjonowanie w ramach tak rozległej instytucji, ale to nie koniec jego rozbudowy.

To, co wyróżnia multiportal, to zupełnie nowe podejście do ról osób odwiedzających stronę, co przekłada się na zastosowaną nawigację i funkcjonalną wyszukiwarkę. Serwis, bierze pod uwagę potrzeby wszystkich osób związanych z UŁ: studentów, doktorantów, pracowników, absolwentów, a także tych, którzy dopiero do uczelni dołączą, czyli kandydatów. Multiportal, wciąż będzie ewoluował. W miarę dodawania nowych materiałów portal będzie zyskiwał kolejne funkcjonalności.

Natomiast nowy spot uczelni prezentuje wnętrza Wydziału Prawa i Administracji, Wydziału Fizyki, Wydziału Filologicznego oraz Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego. - Każda litera, cyfra, słowo ma swój czas. Zawsze uczyć, uczyć myśleć, myśleć bez ograniczeń. Maszerować noga w nogę nie jest bynajmniej tym samym, co iść ręka w rękę - mówi bohaterka filmu. Na zakończenie dodaje: - Pokolenia, z których jestem, odeszły. Wszystko się zmienia, ja się zmieniam, choć pozostaję sobą. Teraz opowiadam własną historię. Veritas et libertas. Słowa Veritas et libertas (prawda i wolność) pochodzą z motta Uniwersytetu Łódzkiego. Uczelnia niedawno świętowała 76 lat swojego istnienia.

 

10.06.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt