MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Prestiżowy konkurs Droga na Harvard, od trzech lat przykuwa uwagę tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Każdego roku czwórka niezwykle zdolnych osób odwiedza Uniwersytet Harvarda i przekonuje się, że studia na najlepszej uczelni na świecie nie muszą pozostawać tylko w sferze marzeń.

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów szkół, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich, szczególnie na Uniwersytecie Harvarda. Poszukiwani są zdolni i nieprzeciętni ludzie pasjonujący się nauką, sportem, kulturą oraz angażujący się w przedsięwzięcia studenckie i sprawy społeczne.

Tygodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda to nagroda główna w Konkursie, którą otrzymuje 4 Laureatów. Ponadto wszyscy Laureaci zostają objęci programem mentorskim, który zapewnia im dostęp do wiedzy i doświadczenia prawie  300 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda.

Celem naszego konkursu jest promowanie wśród młodych Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom – mówi Krzysztof Daniewski, Prezes Stowarzyszenia Harvard Club of Poland i jeden z pomysłodawców konkursu.

Aby otrzymać tytuł Laureata Konkursu należy pokonać dwa etapy. Pierwszy to złożenie aplikacji w języku angielskim, której elementem jest m.in. napisanie jednostronicowego eseju na zadany temat. Tegoroczni kandydaci będą musieli odpowiedzieć na pytanie: What is the most interesting problem or important issue for you? Studenci mogą również opisać swoje niezwykłe zdolności i osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu czy działań społecznych. Dostępne są dwa sposoby wypełnienia zgłoszenia: poprzez aplikację mobilną na www.facebook.pl/DroganaHarvard oraz poprzez formularz na stronie www.droganaharvard.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 22 kwietnia o godzinie 23:59.

Drugi etap to selekcja 30 najciekawszych aplikacji. Ich autorzy zostają zaproszeni na rozmowę z Kapitułą Konkursu, która spośród nich wyłoni 15 Laureatów Konkursu Droga na Harvard.  Czworo najlepszych otrzyma tytuł Laureata Nagrody Głównej. Wyniki ogłoszone zostaną 13 czerwca 2013 r. na oficjalnej Gali Finałowej z udziałem gości specjalnych oraz członków Stowarzyszenia Harvard Club of Poland.

– Poprzednie trzy edycje pokazały, że polska młodzież jest niezwykle uzdolniona. Fakt, że młodzi ludzie startują w takich konkursach świadczy o tym, że wysoko stawiają sobie cele i nie obawiają się podejmować prób ich realizacji – dodaje Krzysztof Daniewski, prezes Stowarzyszenia. – Kilku naszych Laureatów studiuje dziś na Harvardzie. Ich marzenia się spełniają. To dla nas największa nagroda.

Więcej informacji na:

www.droganaharvard.pl

www.facebook.pl/DroganaHarvard.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt