MegaBaza edukacyjna Perspektywy® 
Świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, podobnie jak umiejętności wymagane od studentów po zakończeniu edukacji, dlatego wspieramy uczelnie wyższe w podążaniu zgodnie z technologicznymi trendami, dostępem do wiedzy oraz rozwijaniem zdolności, począwszy od korzystania z narzędzi w trakcie nauki jak i doświadczania jej w codziennej pracy instytucji.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, gdzie porozmawiamy o wspólnej przyszłości edukacji.

JUŻ 29 CZERWCA 2021, W GODZINACH 14:00 - 15:30
Zarejestruj się już dziś.
 

Celem Microsoft jest wsparcie uczelni poprzez inspirowanie najnowocześniejszymi rozwiązaniami IT. Owocem naszej pracy i precyzyjnych analiz jest program Uczelnia w Chmurze Microsoft, który wyróżnia uczelnie używające już w znacznym stopniu technologii chmurowej Microsoft.

Perspektywy to organizacja, która działa bardzo blisko uczelni. To nie tylko wydawnictwo, edukacyjny obserwator czy twórca rankingów, ale przede wszystkim - fundacja. Perspektywy inspirują wszystkie uczelnie, również te, które jeszcze nie myślą o nowym, cyfrowym wymiarze edukacji.

W programie spotkania:
  • Przedstawimy Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021, który bierze pod uwagę misje pełnione przez uczelnie oraz analizuje je za pomocą 30 wskaźników. Pokażemy unikalny obraz szkolnictwa wyższego, przygotowany z myślą o kandydatach na studia, uważnie analizowany też przez kadrę uczelni i władze szkolnictwa wyższego.
  • Zaprezentujemy podstawowe wskaźniki rankingu (w tym metodologia badań reputacyjnych), jak i wskazane - w kontekście międzynarodowym - nowe zjawiska wyłaniające się w polskim krajobrazie edukacyjnym.
  • Przykłady i możliwości dostępnych na rynku rozwiązań, pozwalających zrozumieć i udoskonalić sposób prowadzenia zajęć w dowolny sposób (online, hybrydowy, stacjonarny)
  • Sposoby, jak ułatwiać wykorzystanie technologii do zarządzania tak skomplikowaną instytucją jaką jest uczelnia
  • Najlepsze praktyki, które pokazują jak wdrażać i używać na uczelniach technologię, które pomaga studentom w przygotowaniu się do kariery zawodowej, oswajaniem z nowościami technologicznymi (np. AI poprzez stosowanie jej w trakcie studiów, etc.)

AGENDA
14:00 - 14:10 Otwarcie spotkania - Co się dzieje w edukacji?
14:10 - 14:40 "Co i jak mierzy Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 - trendy, zaskoczenia, wschodzące gwiazdy"
Waldemar Siwiński, Prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", Wiceprezydent IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021 jest najbardziej aktualną fotografią polskiego szkolnictwa wyższego wykonaną po roku wymuszonej przez pandemię pracy w systemie online. Bierze on pod uwagę główne misje pełnione przez uczelnie i analizuje je za pomocą 30 wskaźników. Daje to unikalny obraz naszego szkolnictwa wyższego, przygotowany z myśla o kandydatach na studia, ale uważnie analizowany też przez kadrę uczelni i władze szkolnictwa wyższego. Podczas prezentacji zostaną zarówno pokazane "od kuchni" podstawowe wskaźniki rankingi (w tym metodologia badań reputacyjnych), jak i wskazane - w międzynarodowym kontekście - nowe zjawiska wyłaniające się w polskim krajobrazie edukacyjnym.
14:40 - 15:30 Rozwiązania partnerskie wspierające prace uczelni, bezpieczeństwo danych, naukę studentów w formie pracy zdalnej, hybrydowej czy stacjonarnej - Partnerzy Microsoft
  Business Intelligence dla edukacji wyższej. W jaki sposób raporty analityczne pomagają uczelni zarządzać procesem edukacji i podejmować kluczowe decyzje strategiczne?
Mateusz Adamiak, PCG Academia

Onboarding oraz wsparcie studentów nowych i odbywających wymianę studencką.
Sebastian Starzyński, TakeTask

Nowoczesne zarządzanie danymi oraz jego znaczenie w transformacji cyfrowej i zwiększeniu cybezpieczeństwa uczelni.
Przemysław Mazurkiewicz, Commvault

Kompleksowe i innowacyjne wsparcie w zakresie informatyzacji i efektywnego zarządzania nowoczesną Uczelnią.
Marcin Chrostek, Arcus Systemy Informatyczne

VSI Academia - Interaktywne nauczanie z uwzględnieniem nowoczesnych technik wizualizacji 3D obrazowania medycznego & BlueGDPR - anonimizacja danych medycznych.
Agata Chudzińska, Jakub Wlasny, Łukasz Radomski, ApoQlar
15:30 - 15:45 Podsumowanie spotkania
Na spotkanie zapraszają:


Waldemar Siwiński
Prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" Wiceprezydent IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence
Julia Goll
Enterprise Channel Manager for Education MicrosoftCzym jest program uczelnia w chmurze?
Wejdź na https://aka.ms/uczelniawchmurze i dowiedz się jak Twoja uczelnia może wykorzystać technologię dla lepszej przyszłości.


Z pozdrowieniami,
Zespół Microsoft dla Edukacji oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt