MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza i najlepsza uczelnia przyrodniczo-rolnicza w Polsce. W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020 zajmuje pierwsze miejsce wśród uczelni rolniczych. Kształci blisko 16 tys. studentów na 40 kierunkach studiów (w tym 9 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii i architektury krajobrazu, przez ekonomię i informatykę, po dietetykę i Organic Agriculture and Food Production (Ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności w języku angielskim).

SGGW jest prężnym ośrodkiem akademickim cieszącym się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży w kraju i za granicą, cenionym za dbałość o jakość kształcenia oraz wierność najlepszym tradycjom uniwersyteckim. Programy studiów są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do potrzeb rynku pracy, zmieniającej się sytuacji gospodarczej oraz zainteresowań młodych ludzi. W ofercie edukacyjnej znajdują się kierunki, które wychodzą poza dyscypliny rolnicze, leśne, a nawet przyrodnicze, takie jak matematyka, informatyka czy nauki ekonomiczno-społeczne.

Na studentów czeka nowoczesny kampus, 1 500 pomieszczeń dydaktycznych, 60 pracowni komputerowych, 300 sal wykładowych i ćwiczeniowych, 24 aule, świetnie wyposażone laboratoria i biblioteka. SGGW to uczelnia przyrodnicza z 200-letnią tradycją. Adepci weterynarii znajdą tu m.in. klinikę małych zwierząt, klinikę koni oraz zwierzętarnię. Młodzi naukowcy mają możliwość prowadzenia badań na światowym poziomie w innowacyjnych pracowniach m.in. w Centrum Badań Biomedycznych z wykorzystaniem unikalnej aparatury m.in. do biologii molekularnej, nanotechnologii i nanoinżynierii.

Studenci kierunków rolniczo-przyrodniczych co roku w ramach praktyk terenowych odwiedzają arboretum w Rogowie, bagna w Białowieży, rolniczy zakład doświadczalny w Żelaznej czy nadleśnictwa Lasów Państwowych. A jeśli komuś marzy się spróbować sił za granicą, nic prostszego! Badanie populacji papug w Brazylii, leczenie lwów w RPA, a może studia połączone z kursem parzenia herbaty na Tajwanie? Sky is the limit! Studenci SGGW jeżdżą po całym świecie, a uczelniana administracja – dzięki blisko 275 podpisanym umowom z uniwersytetami na całym świecie – pomaga w tym, by przygotowania do wyjazdu były ekscytujące, a nie frustrujące.

SGGW to nie tylko uczelnia – to styl życia

Ale wysoki poziom nauczania, centra badawcze z najnowocześniejszym sprzętem, ciekawe praktyki i zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – to nie jedyne, co wyróżnia SGGW.

Jak przystało na nowoczesną uczelnię XXI wieku, kampus zapewnia studentom wszystko, czego potrzebują. W sercu zielonego Ursynowa w Warszawie można mieszkać, uczyć się i spędzać czas ze znajomymi. Na miejscu znajdziemy m.in.: kultowy klub Dziekanat, basen, hale sportowe, boiska i kryte korty tenisowe, kuszące zielenią trawniki, gdzie w ciepłe popołudnia i wieczory można grać w badmintona oraz integrować się przy grillu, a nawet kino letnie wyświetlane na ścianie akademika!

SGGW to też przyjaźnie na całe życie. W 14 doskonale wyposażonych akademikach na studentów czeka 4 000 miejsc. Studia to również możliwość twórczego spędzania wolnego czasu poprzez korzystanie ze wszystkich zasobów uczelni i uczestniczenia w szeroko rozumianym życiu studenckim. Do wyboru są 62 koła studenckie, AZS, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz uczelniany chór. Bo nic tak nie łączy, jak wspólna pasja!

Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022

SGGW prowadzi rekrutację wyłącznie przez internet na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja na rok akademicki 2021/2022 rozpoczęła się 7 czerwca. Przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów. Internetowa rejestracja kandydatów polega na wpisaniu danych osobowych oraz wyników matur do Systemu Obsługi Kandydata (SOK). Po wpisaniu wyników kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną, niezależnie od tego, ile razy zmienią decyzję co do kierunku, na którym chcą studiować.

Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez Panel Administracyjny w SOK oraz pocztę elektroniczną (adres e-mail kandydata wpisany w SOK). Dzięki temu kandydaci w każdej chwili procesu rekrutacyjnego otrzymują bardzo precyzyjne informacje o jego przebiegu.

Podczas ubiegłorocznej rekrutacji na 4 tys. miejsc dokumenty złożyło ponad 10 tys. kandydatów. Największą popularnością cieszyły się: finanse i rachunkowość - 6,6 os./miejsce, informatyka – 5,6 os./miejsce, weterynaria – 5,5 os./miejsce, dietetyka - 5,5 os./miejsce, zarządzanie 5 os./miejsce, logistyka - 5 os./miejsce, ekonomia - 4,1 os./miejsce, biotechnologia - 4,0 os./miejsce oraz turystyka i rekreacja - 3,9 os./miejsce.

Dołącz do nas! Zapraszamy!

www.sggw.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt