MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


15 czerwca nastąpiła premiera nowej odsłony serwisu Biblioteka Nauki – największej polskiej platformy otwartych treści naukowych wraz z konferencją online organizowaną przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Platformy Otwartej Nauki.

Biblioteka Nauki to baza ponad 360 tys. artykułów naukowych z prawie 1400 czasopism oraz mobilne wersje książek w otwartym dostępie. Zapewnia bezpłatny dostęp do publikacji naukowych wraz z ich metadanymi. Korzystanie z Biblioteki Nauki przez czytelników nie wymaga zakładania konta, wszystkie zasoby są dostępne z publicznego internetu. Wydawcy i redakcje mogą natomiast wprowadzać oraz weryfikować dane z poziomu przeglądarki, bez potrzeby instalowania specjalistycznego oprogramowania. Artykuły udostępnione są jako pliki w formacie PDF, a książki dodatkowo w formatach EPUB, MOBI oraz XML.

Biblioteka Nauki umożliwia przeszukiwanie zasobów pełnotekstowych pochodzących z pięciu baz dziedzinowych: AGRO – czasopisma z zakresu nauk rolniczych oraz ścisłych i przyrodniczych, BazTech – czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych, CEJSH – czasopisma z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, DML-PL – czasopisma z zakresu nauk inżynieryjno-technicznych, PSJD – czasopisma z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych oraz obszaru nauk medycznych i o zdrowiu.

Nowa wersja platformy Biblioteka Nauki https://bibliotekanauki.pl została przygotowana w ramach projektu Platforma Polskich Publikacji Naukowych.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

15.06.2021

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt