MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Prof. Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki wystosował pismo z gratulacjami dla Waldemara Siwińskiego, prezesa Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, oraz dla uczelni, które zajęły najwyższe miejsca w RSW 2021.

Gościem finału XXII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 był prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie rankingu „Perspektyw” w środowisku akademickim, kształtowanie rywalizacji fair play wśród uczelni oraz kreowanie wskazówek dla młodzieży dotyczących wyboru jak najlepszych uczelni i oferty edukacyjnej.

Po finale rankingu minister Włodzimierz Bernacki wystosował pismo z gratulacjami na ręce prezesa Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” i twórcy rankingu, Waldemara Siwińskiego. Czytamy w nim: - Siłą rankingu Perspektyw są jasne kryteria, rzetelne zbieranie i opracowywanie danych, przejrzysta prezentacja wyników, a także przemyślane i wypracowane w toku głębokiej analizy zmiany w metodologii badania. Połączenie tych czynników gwarantuje transparentność zestawienia i pozwala na tworzenie panoramicznego obrazu szkolnictwa wyższego w Polsce.

Jednocześnie minister Bernacki, w imieniu swoim oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, pogratulował uczelniom, które zajęły najwyższe miejsca w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021: – To prestiżowe wyróżnienie jest potwierdzeniem nie tylko wysokiego poziomu naukowo-dydaktycznego, ale także powodem do satysfakcji i dumy dla całych społeczności akademickich tych jednostek. Jestem przekonany, że dzisiejsze wyróżnienie będzie dla kadry oraz studentów nagrodzonych uczelni jeszcze większą motywacją do dalszego rozwoju oraz podnoszenia jakości kształcenia.

Pełna treść pisma

24.06.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt