MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Podczas gdy większość krajów otwiera swoje granice, Chiny rozszerzyły restrykcje związane z wjazdem do kraju do 2022 roku. Wynika to z obaw przed nowymi wariantami koronawirusa, ale także z chęci zabezpieczenia się przed potencjalnymi zakażonymi wobec nadchodzących wydarzeń w Chinach.

Dzieje się tak pomimo faktu, że do 19 czerwca Chiny podały już ponad miliard dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Ponadto władze planują do końca tego miesiąca w pełni zaszczepić 40% z prawie 1,4 miliarda mieszkańców tego kraju, jak wynika z chińskich raportów. Rozszerzenie restrykcji związanych z wjazdem na terytorium Chin wiąże się również z faktem, że w Chinach odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie oraz Kongres Partii Komunistycznej.

Zagraniczni studenci nadal są sfrustrowani reakcją Chin odnośnie ich powrotu do kraju - brakiem jasnego harmonogramu i komunikacji ze strony władz od czasu zamknięcia granic w zeszłym roku. W rezultacie studenci kontynuują kampanię online na rzecz powrotu. Używając hashtagu #TakeUsBackToChina, wielu studentów wyraziło na Twitterze swoją frustrację z powodu braku wsparcia i informacji ze strony chińskich uniwersytetów i władz. Obecnie wciąż nie ma jasnej informacji z ich strony, kiedy zagraniczni studenci mogą wjechać do Chin. Na razie w ub. roku Chiny zgodziły się wydać wizy dla studentów z Korei Południowej, ponieważ są oni największą grupą wśród studentów zagranicznych w Chinach.  

Źródło: https://www.wsj.com

Opr. MTA

23.06.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt