MegaBaza edukacyjna Perspektywy®25 czerwca br. odbyła się Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego, podczas której kierunek lekarski prowadzony na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”. Organizatorem konkursu była Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Wyróżnienie to przyznawane jest przez środowiskową komisję akredytacyjną najbardziej innowacyjnym, nowoczesnym i prorynkowym kierunkom studiów w Polsce. Nagradzane są programy studiów i koncepcje kształcenia cechujące się troską o najwyższą jakość dydaktyki, uwzględniające oczekiwania i potrzeby środowiska pracodawców. Uczestników Konkursu ocenia Jury, złożone z naukowców, wybitnych nauczycieli akademickich i reprezentantów otoczenia społeczno-gospodarczego. Oceniane jest między innymi dostosowanie programu kształcenia do wyzwań rynku pracy, obecność oryginalnych treści i efektów uczenia się oraz wykorzystanie nowoczesnych metod dydaktycznych.

Certyfikat „Studia z Przyszłością” potwierdza wysoką jakość kształcenia, a także stanowi cenny atut pozwalający wyróżnić się na konkurencyjnym rynku edukacyjnym i budować wizerunek kierunku jako innowacyjnego i atrakcyjnego dla kandydatów na studia.

W ramach konkursu przyznawana jest również nagroda specjalna - Laur Europejski za wzorowe umiędzynarodowienie studiów i współpracę z zagranicą. W tym roku Laur Europejski zdobyły dwie  uczelnie: Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Warszawska.

Podczas uroczystości, która odbyła się we wnętrzach Pałacu Prymasowskiego Wydział Lekarski naszej Uczelni reprezentowali: prof. Aneta Nitsch-Osuch, Prodziekan ds. programu i jakości kształcenia oraz dr hab. Jacek Sieńko, Prodziekan ds. English Division.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt