MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Sukcesem Politechniki Białostockiej zakończył się dodatkowy nabór wniosków w programie Erasmus+, który został ogłoszony przez Brukselę w reakcji na pandemię i zamknięcie szkół. Uczelnia otrzymała ponad 750 tys. euro na realizację projektów dotyczących rozwoju edukacji cyfrowej.

Trzy projekty złożone przez PB znalazły się w pierwszej piętnastce najwyżej ocenionych w konkursie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w ramach akcji 2, Partnerstwa Strategiczne na rzecz edukacji cyfrowej w sektorze szkolnictwa wyższego („Strategic partnerships for digital education readiness and creativity”).

O niewątpliwym sukcesie Politechniki Białostockiej w pozyskaniu środków unijnych na realizację międzynarodowych projektów, a także o potrzebie wymiany doświadczeń z uczelniami partnerskimi w zakresie innowacji w dydaktyce i zakładanych efektach współpracy w wywiadzie dla czasopisma „Europa dla Aktywnych” mówi dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB – Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej PB.

Jak udało się Politechnice Białostockiej przekuć kryzys związany z pandemią COVID-19 w szansę na rozwój?

- Świadczy to o dobrym przygotowaniu naszych pracowników do realizacji międzynarodowych zadań. To także efekt wcześniejszego nawiązania kontaktów z zagranicznymi partnerami oraz zbadania aktualnych potrzeb studentów i nauczycieli europejskich uczelni – chcieliśmy mieć pewność, że rezultaty projektów będą użyteczne. Przed nami mnóstwo pracy, ale i korzyści – podkreśla prorektor dr hab. inż. Dorota Krawczyk, prof. PB.

Projekty Politechniki Białostockiej dotyczą rozwoju edukacji cyfrowej. Ich efektem będą publikacje, dydaktyczne bazy cyfrowe, kursy, moduły do nauki zdalnej. W międzynarodowym środowisku dydaktyków przeprowadzone będą szkolenia i warsztaty, ukierunkowane na uatrakcyjnienie i wzrost efektywności dydaktyki w formule online.

Dzięki wsparciu Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w ramach akcji 2, Partnerstwa strategiczne na rzecz edukacji cyfrowej w sektorze szkolnictwa wyższego Politechnika Białostocka wspólnie z partnerami międzynarodowymi zrealizuje trzy projekty:

 1. Holistic approach towards problem-based ICT education based on international cooperation in pandemic conditions (ICT_EDUPAND)
  Budżet projektu: 234 700,00 EUR
  Okres realizacji projektu: 01.06.2021-31.05.2023

 2. Advanced Digital Design course ON modern buildings developing SKILLS for young engineers (ADD-ON_SKILLS)
  Budżet projektu: 261 018,00 EUR
  Okres realizacji projektu: 01.06.2021-31.05.2023

 3. Towards e-coaching, the first step to build trust with a digital coach (E-Coach)
  Budżet projektu: 254 729,00 EUR
  Okres realizacji projektu: 01.03.2021 – 28.02.2023.

Wywiad z prorektor ds. współpracy międzynarodowej, dr hab. inż. Dorotą Anną Krawczyk, prof. PB można przeczytać w „Europa dla Aktywnych” numer 2/2021 oraz na stronie frse.org.pl

Źródło: https://pb.edu.pl

29.06.2021

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt