MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Najlepsze uczelnie w Rankingu Szkół Wyższych Perspektyw to także te, które są blisko podium. Akademicki Poznań ma powody do dumy, analizowane szeroko na m.in. na łamach "Głosu Wielkopolskiego": „UAM podskoczył o jedną pozycję w stosunku do ubiegłego roku, gdy zajął piąte miejsce. Wśród uniwersytetów, jak w zeszłym roku, UAM znalazł się na trzeciej pozycji. 

- Bardzo się cieszymy, że wracamy na 4 pozycję wśród wszystkich uczelni wyższych w kraju. To potwierdzenie, że jako uczelnia badawcza i udziałowiec konsorcjum EPICUR, wciąż staramy się o wysoką jakość badań i dydaktyki- mówi JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.- Przez minione lata intensywnie na taki awans pracowaliśmy - dodaje prorektor ds. kadr i rozwoju, prof. dr hab. Tadeusz Wallas.

UAM ma kilka najlepszych kierunków w kraju, wśród wyróżnionych znalazła się filologia angielska, filologie obce i lingwistyka, geografia, gospodarka przestrzenna, pedagogika specjalna, turystyka i rekreacja, a także ochrona środowiska. Wśród najlepszych kierunków znalazła się również zootechnika na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. (...)

Na trzecim miejscu na podium uczelni ekonomicznych w kraju uplasował się Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, a wśród uczelni rolniczych, również na trzecim miejscu, umieszczono poznański Uniwersytet Przyrodniczy. Wśród Akademii Wychowania Fizycznego Poznań zajął szóste miejsce. Z uczelni technicznych Politechnika Poznańska zajęła siódme w Polsce i 19 wśród wszystkich uczelni. (…) W Rankingu Uczelni Akademickich poznański Uniwersytet Medyczny uplasował się na siedemnastym miejscu w kraju. W porównaniu do 2020 roku to awans o 4 pozycje".

 

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt