MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Podczas gdy w Polsce trwa dyskusja, czy można pytać o to, czy ktoś jest zaszczepiony na COVID - 19, dla ponad 500 amerykańskich uczelni, które będą wymagać od wszystkich studentów przyjeżdżających na uczelnię tej jesieni świadectwa szczepień na COVID-19, głównym wyzwaniem będzie wdrożenie tego wymogu w stosunku do studentów zagranicznych, którzy mogą nie mieć dostępu do jednej z trzech szczepionek zatwierdzonych do użytku w USA.

Wiadomo, że niektórzy ze studentów zagranicznych mogą być zaszczepieni innymi szczepionkami zatwierdzonymi przez krajowy organ regulacyjny w ich kraju ojczystym albo też mogą w ogóle nie mieć dostępu do szczepionki przeciw COVID-19. Według urzędu Centers for Disease Control and Prevention osoby zaszczepione poza Stanami Zjednoczonymi, które otrzymały wszystkie zalecane dawki szczepionki COVID-19, uznanej przez Światową Organizację Zdrowia, nie potrzebują dodatkowych szczepień. Gerri Taylor, współprzewodnicząca grupy zadaniowej COVID-19 American College Health Association, powiedziała, że uczelnie mają już doświadczenie w przyjmowaniu międzynarodowych wersji szczepień, takich jak te mające na celu zapobieganie zapaleniu opon mózgowych, odrze, śwince i różyczce.

Francja, podobnie jak szereg innych państw europejskich, pozwala na wjazd zagranicznym studentom, którzy przedstawią świadectwo, że zostali w pełni zaszczepieni, zaś kto nie jest zaszczepiony musi przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Szczepienie jest też warunkiem przyjazdu na studia do Kanady, Australii czy Chin. Jednocześnie władze wielu państw zastrzegają, że mogą zmienić lub wprowadzić nowe restrykcje.

Już pobieżny przegląd sytuacji na świecie pozwala stwierdzić, że szczepienie stało się swoistą przepustką na studia, a w każdym razie dotyczy to studentów zagranicznych.

Opr. KB

Źródła:

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt