MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Nie ma chyba na świecie osoby interesującej się rankingami akademickimi, która nie słyszałaby o Philu Baty. Rektor Uniwersytetu Pekińskiego, nie bez kozery, nazwał go w 2014 roku „światowym ministrem edukacji” (education secretary for the whole world). Z kolei australijska gazeta określiła go mianem jednego z kilkunastu najbardziej wpływowych osób w dziedzinie szkolnictwa wyższego na świecie. Phil Baty jest nie tylko ekspertem, ale także pasjonatem rankingów akademickich.

Baty odpowiada za kształt metodologii głównego, globalnego rankingu THE, jak również kilku innych rankingów THE. To on był inicjatorem i od 2008 roku prowadzi THE World Academic Summit, konferencje cieszące się dużym zainteresowaniem świata akademickiego. Spotkania na szczycie THE odbyły się m in. w Singapurze, San Francisco, Melbourne, Hong Kongu, Johannesburgu, Moskwie, Delhi, Barcelonie i Zurychu. W konferencjach tych ostatnimi czasy biorą licznie udział również przedstawiciele polskich uczelni, zwłaszcza uczestniczących w programie IDUB.

Warto wspomnieć, że Phil Baty występował w dorocznych konferencjach organizowanych przez IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence m.in. w Londynie (2014) i ostatniej, w październiku 2020 roku, współorganizowanej z Beijing University of Technology. Baty zapowiedział już udział w jubileuszowej konferencji IREG, która odbędzie się w czerwcu 2022 w Warszawie.

Autor tekstu: dr K.Bilanow

https://www.timeshighereducation.com/content/phil-baty

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt