MegaBaza edukacyjna Perspektywy®
Wsparcie polskich zespołów naukowych w projektach międzynarodowych obejmujących m.in. budowę, modernizację infrastruktur badawczych o unikatowych właściwościach jest celem nowego programu MEiN.

W ramach programu "Wsparcie udziału polskich zespołów naukowych w międzynarodowych projektach infrastruktury badawczej" dofinansowanie na realizację projektów mogą uzyskać uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze, międzynarodowe instytuty naukowe na terenie Polski, Centrum Łukasiewicz i instytuty działające w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz – poinformowało MEiN na swojej stronie internetowej.

Sprecyzowano, że celem nowego programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w projektach międzynarodowych obejmujących budowę, modernizację i użytkowanie międzynarodowych infrastruktur badawczych o unikatowych właściwościach i zastosowaniu. Położono szczególny nacisk na przedsięwzięcia kluczowe z punktu widzenia rozwoju i konsolidacji Europejskiej Przestrzeni Badawczej przez Europejskie Forum Strategii ds. Infrastruktur Badawczych.

Z komunikatu resortu wynika, że w ramach projektu można opłacić m.in. koszty zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej, urządzeń i oprogramowania oraz ich ubezpieczenia, organizacji konferencji, warsztatów, seminariów, szkoleń. Można też z ich pomocą sfinansować prowadzenie działań mających na celu promocję zadań realizowanych w ramach projektu i ich rezultatów.

Nabór wniosków w ramach programu rozpoczął się 2 lipca i jest prowadzony w trybie ciągłym. Szczegółowe informacje o programie dostępne są na stronie: https://www.gov.pl.

Źródło: https://naukawpolsce.pap.pl

16.07.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt