MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Anglojęzyczna strona internetowa "Research in Poland" (www.researchinpoland.org) ma charakter informacyjno-promocyjny i przeznaczona jest dla zagranicznych naukowców i doktorantów.

Strona – jak wynika z komunikatu prasowego NAWA – ma za zadanie realizować trzy kluczowe cele: wyposażyć zainteresowanych kontynuacją kariery naukowej w Polsce w narzędzia w postaci wyszukiwarek pracy, projektów, grantów, eventów naukowych, za których pomocą będą mogli znaleźć to co ich najbardziej interesuje. Portal ma też promować dokonania polskiej nauki i polskich naukowców. Zadaniem strony jest też przekazanie zagranicznym badaczom najważniejszych informacji o polskim systemu szkolnictwa wyższego i organizacji pobytu w Polsce.

Do współtworzenia nowej strony internetowej zaproszono polskie instytucje nauki i szkolnictwa wyższego, a także organizacje i stowarzyszenia działające w jego obszarze. Są to m.in.: Narodowe Centrum Nauki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundację na rzecz Nauki Polskiej, Biuro Promocji Nauki "PolSCA" Polskiej Akademii Nauk w Brukseli czy Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Do przekazywania newsów i success stories NAWA zachęca również polskie uczelnie i instytuty badawcze.

Źródło: https://naukawpolsce.pap.pl

16.07.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt