MegaBaza edukacyjna Perspektywy®Pandemia zachwiała dotychczasowym porządkiem świata, ale też otworzyła drzwi do bezprecedensowych możliwości. Już 21-22 września w ramach konferencji Masters&Robots najbardziej uznani światowi eksperci będą rozmawiać o tym, jak odnaleźć się w nowym ładzie i czerpać ze spójnego połączenia pierwiastków ludzkiego i technologicznego.

Wśród prelegentów znajdą się Maye Musk - ekspertka ds. trendów w żywieniu, Andrew McAfee - czołowy ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie i świecie, Peter H. Diamandis - założyciel Singularity University, Aric Dromi - futurolog i filozof cyfrowy, a także Susan McPherson - ekspertka ds. odpowiedzialności korporacyjnej oraz Refik Anadol-  artysta, reżyser i pionier w dziedzinie estetyki inteligencji maszynowej . Obok tematów związanych z automatyzacją, maszynami i sztuczną inteligencją ważne miejsca w dyskusji zajmą zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego oraz zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych. 

Co empatia ma wspólnego z robotami i sztuczną inteligencją? Na czym polega zrównoważone przywództwo? Jak technologie mogą zapobiegać skutkom zmian klimatycznych? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi podczas dwudniowej konferencji Masters&Robots, której tegoroczny motyw przewodni brzmi: „The New World Disorder”. Wydarzenie odbędzie się online. Przewidziano różne formuły spotkań, m.in. dyskusje roundtables, spotkania VIP oraz sesje Q&A.

Tematem, który w dobie pandemii szczególnie nabrał na znaczeniu i będzie poruszany również w ramach konferencji, jest zdrowie psychiczne. Społeczeństwa odczuwają negatywne skutki długofalowego stresu, lęku i zachwianego poczucia bezpieczeństwa, a organizacje stają przed wyzwaniami związanymi z zadbaniem o dobrostan pracowników i ich odporność również w wymiarze psychologicznym. Budowanie nowego porządku należy więc zacząć od wielowymiarowego wzmocnienia ludzkiej kondycji oraz relacji interpersonalnych. Lockdowny, izolacja fizyczna i postępująca transformacja cyfrowa przyczyniły się również do rozwoju rozwiązań MedTech, które wpisują się w krajobraz przyszłości. Jak zatem czerpać z nich już dzisiaj i jak wpłyną na społeczeństwa i ich funkcjonowanie?

Konferencja będzie okazją do poruszenia też takich wątków jak deep fake, networking, automatyzacja czy interakcje ludzi i maszyn. Szeroki wachlarz tematów pozwoli uczestnikom zapoznać się z najbardziej bieżącymi trendami i wyzwaniami, a prelekcje prestiżowych postaci świata nauki, biznesu i technologii dostarczą inspirującej wiedzy i rzeczowych wskazówek. Pomogą poznać, zrozumieć i wdrożyć nowoczesne rozwiązania przydatne w postpandemicznej, wymagającej uporządkowania codzienności.

- Pandemia zmieniła bieg historii, również tej biznesowej. Wiele organizacji miało poczucie, że niespodziewanie znalazło się w chaosie, z którym trzeba sobie jak najszybciej poradzić. W post-covidowej rzeczywistości nadal nie ma pełnego porządku, pojawiają się kolejne wyzwania, a  świat biznesu musi zrobić duży krok do przodu, by nadążyć choćby za postępującą transformacją cyfrową. Konferencja Masters&Robots stwarza unikatową szansę na poszerzenie perspektywy i zdobycie wartościowego know-how. Poruszana tematyka obejmuje wiele bieżących i ważnych wątków, poczynając od środowiska naturalnego i zmian klimatycznych aż po automatyzację i sztuczną inteligencję - komentuje Jowita Michalska, CEO Digital University, organizator konferencji Masters&Robots.

Podczas tegorocznej edycji konferencji pt. „The New World Disorder” wystąpią m.in.    

  • Andrew McAfee –  czołowy ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie oraz na świecie; Autor bestsellerów New York Timesa; współzałożyciel MIT Initiative on the Digital Economy and Principal Research Scientist, MIT Sloan School of Management
  • Poppy Crum - ekspertka w dziedzinie innowacji opartych na technologii i ewolucji człowieka. Adiunkt Uniwersytetu Stanforda, główny naukowiec w Dolby Laboratories, neurobiolog i technolog
  • Aric Dromi – Futurolog, filozof cyfrowy, ekspert ds. Przyszłości przemysłu samochodowego 
  • Esra'a Al Shafei - aktywistka walcząca o prawa człowieka, założycielka i dyrektorka Majal.org- sieć platform cyfrowych, które wzmacniają głosy zaniżone i zmarginalizowane.
  • Peter H. Diamandis –Założyciel Singularity University, założyciel i prezes XPRIZE, jeden z „50 największych liderów świata” - według magazynu Fortune
  • Susan McPherson -  Ekspertka ds. Odpowiedzialności Korporacyjnej, CEO w McPherson Strategies, Anioł Biznesu (Angel Investor) 
  • Dariusz Jemielniak -  Ekspert Zarządzania Strategicznego i HR w Spółkach Technologicznych, Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego i Harvard University, Członek Rady Nadzorczej Fundacji Wikimedia i Escola S.A., Seryjny Przedsiębiorca”
  • Maye Musk – Światowej sławy ekspertka ds. trendów w żywieniu, modelka, przedsiębiorca i autorka bestsellerów
  • Refik Anadol - Artysta mediowy, reżyser i pionier w dziedzinie estetyki inteligencji maszynowej

Konferencja Masters&Robots stanowi jedno z najistotniejszych wydarzeń poświęconych transformacji cyfrowej i trendom związanym z nowymi technologiami w tej części Europy. Bogaty program i ekspertyza wielu zaproszonych gości są wartościowym źródłem cennego know-how.

Bilety do nabycia: https://mastersandrobots.tech/

Informacje o wydarzeniu i organizatorze:

MASTERS&ROBOTS:

Masters&Robots to nowa kategoria wydarzeń na styku biznesu, nauki i edukacji skupionych wokół technologii i ich praktycznych zastosowań. Coroczne spotkanie z najnowszymi rozwiązaniami z obszaru technologii, sztucznej inteligencji, robotyki, medycyny, mediów, a także biznesu oraz niezwykłymi ludźmi, którzy je tworzą. To także przestrzeń do wymiany wiedzy, know-how oraz idei, które zmieniają rzeczywistość oraz pomagają lepiej przygotować się do cyfrowej transformacji. Cztery dotychczasowe edycje Konferencji zgromadziły łącznie ponad 45000 uczestników, ponad 200 speakerów z 4 kontynentów i podejmowała takie tematy jak: sztuczna inteligencja, transformacja cyfrowa, przyszłość medycyny, rolnictwa, jedzenia, mediów, nanotechnologia, robotyka, Blockchain, IoT, Smart Cities, czy transhumanizm i długowieczność. Prelegenci konferencji to innowatorzy, przedsiębiorcy, inżynierowie, wizjonerzy i naukowcy, którzy na co dzień pracują w najbardziej dynamicznych ośrodkach technologicznych i biznesowych na świecie (m.in. Dolina Krzemowa, Izrael, MIT). Dotychczas podczas Masters&Robots wystąpienia poprowadzili m.in. Yuval Noah Harari, Divya Chander, Natasha Vita-More, David Hanson, Mo Gawdat, Mark Post, Justin Hendrix. 

DIGITAL UNIVERSITY: 

Digital University – organizator konferencji Masters&Robots - to organizacja, której celem jest edukacja w zakresie nowych technologii i ich wpływu na biznes oraz nasze życie. Jej beneficjentami są przedsiębiorcy i ludzie biznesu, zawodowo zainteresowani cyfrową transformacją oraz dzieci i młodzież, które poznają świat najnowszych technologii i rozwiązań zmieniających codzienne życie. Digital University wspiera rozwój umiejętności i kompetencji cyfrowych zgodnie z najnowszymi światowymi trendami technologicznymi. 

Prowadząc Speakers Office Digital University staje się źródłem najwyższej jakości, międzynarodowej wiedzy, edukacji i inspiracji dzięki współpracy z ponad 200 mówcami w dziedzinach przeprowadzania transformacji cyfrowej, przyszłości rynku pracy, sztucznej inteligencji, innowacyjności, przyszłości rynku zdrowia i medycyny, transhumanizmu, robotyki, cyber bezpieczeństwa, przywództwa, blockchain, fintech i wielu innych. 

W ramach Executive Education Programms Digital University edukuje odpowiedzialnych liderów w zakresie cyfrowej transformacji, nowych technologii, innowacji, przyszłości rynku pracy, nowej kultury korporacyjnej, przywództwa, działania organizacji opartych o AI i dane, bezpieczeństwa cyfrowego i wielu innych. Od 2017 roku Digital University jest wyłącznym przedstawicielem Singularity University w Polsce. 

Więcej informacji na: 

Stronie www: www.mastersandrobots.tech

Stronie www: www.digitaluniversity.pl 

Facebooku: Facebook/DigitalUniversity 

LinkedIn: Digital University

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt