MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Większość holenderskich uniwersytetów przestała aktywnie rekrutować zagranicznych studentów. Zamiast tego uczelnie koncentrują się na dostarczaniu informacji potencjalnym studentom, którzy się do nich zwracają. Powodem są m.in. przepracowane kadry, brak mieszkań studenckich i zbyt duże grupy studentów na zajęciach.

Politechnika w Eindhoven jako jedyna stara się przyciągnąć więcej studentów z zagranicy i docelowo chce osiągnąć 25% przyjęć. - Nie osiągamy tego odsetka na większości kursów, więc wciąż jest miejsce dla zagranicznych studentów - powiedział rzecznik uczelni.

Holenderskie stowarzyszenie uniwersytetów VSNU powiedziało, że trend odchodzenia od bezpośredniej rekrutacji jest widoczny od pewnego czasu. -Wzrost liczby studentów wywiera presję na system edukacji – powiedział rzecznik. - Uczelnie chcą utrzymać wysoką jakość kształcenia  i zmniejszyć obciążenie pracowników.

W ubiegłym roku liczba studentów spoza UE uczęszczających na holenderskie uczelnie spadła o 4%. Jednak według danych VSNU więcej europejskich studentów zapisało się na holenderskie studia uniwersyteckie, co daje całkowity wzrost liczby studentów zagranicznych o 13%.

Opr. MTA

Źródło: https://www.dutchnews.nl

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!