MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Rosyjskie Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że zagraniczni studenci będą mogli wjechać do Rosji w celu kontynuowania nauki na uczelniach. Zasady wjazdu zostały już sformułowane i zostaną wkrótce zatwierdzone.

„Rosyjskie Ministerstwo Edukacji i Nauki wystąpiło z inicjatywą otwarcia granic państwowych dla wszystkich zagranicznych studentów. Centrum kryzysowe ds. epidemii koronawirusa wydało upoważnienie, z którego wynika, że cudzoziemcy będą mieć prawo do wjazdu do Rosji w celu kontynuowania studiów” - poinformowało biuro prasowe ministerstwa. ​​Jak tylko regulamin zostanie zatwierdzony, zagraniczni studenci na wszystkich rosyjskich uniwersytetach będą mogli przyjechać, zamieszkać w akademikach i się kształcić.

- Prawie wszystkie rosyjskie uniwersytety rozpoczną rok akademicki w tradycyjnej formule. Wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Federalną Służbą Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Dobrostanu Człowieka złożyliśmy petycję do Centrum Kryzysowego o otwarcie granic dla studentów ze wszystkich krajów i otrzymaliśmy jego wsparcie – powiedział rosyjski minister nauki i szkolnictwa wyższego Walery Falkow. Falkov wyjaśnił również, że dla tych zagranicznych studentów, którzy nie będą mogli przyjechać do Rosji, zostaną zorganizowane warunki do nauki zdalnej, bazując na indywidualnych programach nauczania, zajęciach dodatkowych i innych rozwiązaniach umożliwiających studentom uzyskanie wysokiej jakości edukacji.

Opr. MTA

Źródło: https://tass.com/world/1328279

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!