MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Przekształcenie w Politechnikę Bydgoską jest naturalną konsekwencją rozwoju największej w województwie kujawsko-pomorskim uczelni technicznej.

Jej historia sięga 1951 roku. Wówczas powstała Wieczorowa Szkoła Inżynierska, która na przestrzeni lat zmieniała swoją nazwę na Wyższą Szkołę Inżynierską, Akademię Techniczno-Rolniczą i Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

Od początku istnienia kształcimy inżynierów. W ciągu 7 dekad mury Uczelni opuściło ponad 70 tys. absolwentów. W dniu 1 września 2021 otwieramy kolejny rozdział w historii. Będziemy najmłodszą Politechniką w kraju z 70-letnim doświadczeniem na starcie. Poprzez zmianę nazwy chcemy podkreślić inżynierski rodowód oraz jasno wyznaczyć kierunek, w którym chcemy się rozwijać. Powstanie Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich jest inicjatywą oczekiwaną nie tylko przez społeczność akademicką, ale również otoczenie biznesowo-gospodarcze. Jako Politechnika chcemy być jeszcze bliżej przedsiębiorców, wsłuchiwać się w potrzeby rynku, wzmacniać potencjał akademicki oraz gospodarczy Bydgoszczy i regionu.

Stawiamy na interdyscyplinarność, doświadczenie i współpracę z praktykami. Na tych trzech filarach opieramy działalność naukową, realizację projektów badawczych oraz kształcenie przyszłych inżynierów. Znakiem rozpoznawczym oferty dydaktycznej Politechniki Bydgoskiej będą kierunki o profilu praktycznym z przeważającą liczbą ćwiczeń, zajęć laboratoryjnych, wydłużonym okresem praktyk, realizowane w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami - liderami poszczególnych branż w regionie i kraju. Politechnika Bydgoska będzie miejscem zgłębiania wiedzy nie tylko przyrodniczej, technicznej czy informatycznej.

Chcemy rozwijać także dziedziny kreatywne, dlatego na bazie dotychczasowych doświadczeń związanych z wzornictwem i architekturą wnętrz, powstanie nowy Wydział Sztuk Projektowych.

Prof. dr hab. inż. Marek Adamski,
rektor Politechniki Bydgoskiej

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!