MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


– Dużo nas! – ze zdziwieniem stwierdzili w poniedziałek uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych województwa łódzkiego, przybyli na swój Salon Maturzystów, zorganizowany na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Nowoczesny budynek, fantastyczne aule, obecność uczelni z całej Polski, chętnych do opowiedzenia wszystkiego o oferowanych studiach, wprowadziły przyszłorocznych maturzystów w zupełnie nowy wymiar. – W takich warunkach inaczej odbieram szczegółowe informacje o maturze, po prostu wreszcie wiem, po co ją zdaję! – Aśka Odrowąż z LO w Piotrkowie Trybunalskim marzy o zarządzaniu i cieszy się, że poznaje przy okazji miejsce, do którego aspiruje. I sprawdza wstępnie wybrany kierunek w ofertach wszystkich wystawców. Na razie UŁ w rankingu wygrywa. – Jestem pod wielkim wrażeniem tej ultra nowoczesności wydziału. Jak zdążę na spotkania z przedmiotów obowiązkowych i jeszcze na WOS, to koniecznie chcę zajrzeć do biblioteki.

Dyrektor OKE w Łodzi, Danuta Zakrzewska, nie pozostawia przyszłorocznym maturzystom żadnych wątpliwości. – Matura to bardzo poważny sprawdzian dorosłości. Nie tylko dlatego, że weryfikuje wiedzę i umiejętności, ale również sprawdza poziom osobistej odpowiedzialności. Dajemy jednoznaczne sygnały: ściąganie jest niedopuszczalne, plagiat to przestępstwo, dokładne wykonywanie poleceń egzaminacyjnych jest koniecznością. Warto te reguły przyjąć do wiadomości na kilka miesięcy przed maturą i od razu wziąć się za solidną naukę, aby egzamin dojrzałości był naturalną drogą do dalszych edukacyjnych wyborów.

Ubiegłoroczny Salon – zorganizowany na Politechnice Łódzkiej – przyjął w ciągu dwóch dni ponad 15 tysięcy osób (na ponad 26 000 tych, które ostatecznie przystąpiły w regionie do matury). W maju 2013 r. egzamin dojrzałości będzie próbowało zdać około 25 tysięcy młodych. Czy to znaczy, że w ciągu dwóch dni ponownie spotka się tu kilkanaście tysięcy kandydatów na studia w roku akademickim 2013/14? Bianka Siwińska, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji Dziewczyny na politechniki!, Dziewczyny do ścisłych! twierdzi, że to bardzo prawdopodobne – Dzisiaj mnóstwo dziewczyn oblegało stoiska uczelni technicznych, rozmawiały o studiach w obrębie nauk ścisłych. To konkretne rozmowy i zarządzanie marzeniami na miarę współczesności.

We wtorek kolejne grupy przyszłorocznych maturzystów dotrą na Wydział Zarządzania UŁ. Do zobaczenia!

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!