MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jak co roku czytelnicy Przeglądu Technicznego głosowali na „Złotego inżyniera”. W dziewiętnastej edycji plebiscytu nagrodzono 25 osób, w tym dwie kobiety. Otrzymały one tytuł i dyplom „Wyróżnienie 2012” w kategorii „Młodych inżynierów”.

Łącznie uhonorowano 25 osób, w tym jedynie dwie kobiety. Kobiety stanowią zatem nikłą część ogółu nagrodzonych. A jednocześnie stanowią połowę nagrodzonych w kategorii „Młodzi inżynierowie”. Ich starsi koledzy znaleźli się w pozostałych kategoriach. W trzech z nich „Wyróżnieni”, „Srebrni” i „Złoci Inżynierowie” nagrodzono po sześć osób. Tytuł „Honorowych Złotych Inżynierów Przeglądu Technicznego” przyznano dwóm osobom. Najwyższy tytuł „Diamentowego Inżyniera” trafił wraz ze statuetką i dyplomem na ręce pana dr. Hab. inż. Antoniego Świątka.

Nagrodzone kobiety to:

Pani mgr Elżbieta Stefaniak – absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji – prowadzi Dział Marketingu w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji SA w Warszawie, gdzie zajmuje się promocją oraz wdrażaniem systemów zarządzania przez jakość.

Pani inż. Ilona Szałapa – absolwentka Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej, która kieruje Galwanizernią w Fabryce Śrub BISPOL Grupy ASMET w Bielsku-Białej, gdzie wdraża również systemy jakości. Po pięciu latach jej wydział zwiększył o około 1/3 swoją produktywność (średnia miesięczna produkcja wzrosło o ponad 100 ton). Pani inżynier wprowadziła również do technologii wyrób, w którego produkcji nie występuje szkodliwy dla środowiska kwas borowy. Takie proekologiczne działanie wpisuje się w światowy trend „Zielonej Chemii”.

Przegląd Techniczny jest pismem środowiska inżynierskiego zwracającym uwagę m.in. na konieczność innowacyjności w gospodarce oraz współpracy nauki z biznesem.

www.przeglad-techniczny.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt