MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Interesujesz się astronomią, podbojem Kosmosu, komputerami, robotyką, albo fizyką? Chcesz się nauczyć czegoś więcej - od swoich kolegów i od ekspertów? Weź udział w konkursie ASTROBOT i wygraj wycieczkę do amerykańskiego Centrum Kosmicznego im. J. F. Kennedy'ego na Przylądku Canaveral!

Mars Society Polska i Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci organizują nowy konkurs dla uczniów gimnazjów z całej Polski zainteresowanych badaniami kosmosu, naukami ścisłymi, przyrodniczymi i technicznymi.

Konkurs składać się będzie z dwóch etapów. Do połowy marca organizatorzy czekają na uczniowskie eseje – projekty kosmicznej misji badawczej.

Praca zgłoszona do pierwszego etapu konkursu powinna mieć formę tekstu o objętości do 4 stron tekstu formatu A4 (czcionka Times New Roman, rozmiar 12). Należy opisać cele misji i sposób ich realizacji. Praca może ponadto zawierać rysunki, zdjęcia oraz schematy. W konkursie mogą brać udział wyłącznie samodzielne prace. Termin zgłaszania prac upływa 15 marca.

Autorzy najlepszych projektów zostaną zaproszeni w kwietniu na warsztaty robotyczne. Będą pracować w grupach, a finałem konkursu będzie turniej zbudowanych przez nich robotów. Najlepsza drużyna zdobędzie nagrodę główną – wycieczkę do Kennedy Space Center na Florydzie (USA) pod koniec maja.

Organizując ten konkurs w formie warsztatów i wspólnej zabawy w laboratorium robotycznym Centrum Nauki Kopernik chcemy popularyzować wśród uczniów nauki ścisłe, przyrodnicze i techniczne. Zachęcamy gimnazjalistów nie tylko do rozwijania swoich zainteresowań astronomią i astronautyką, ale też – do samodzielnej pracy badawczej – mówi Tomasz Kuciński z Mars Society Polska.

O tym, że nasi uczniowie mogą robić wartościowe „dorosłe” badania przekonujemy się od lat, śledząc kolejne sukcesy Polaków w Konkursie Prac Młodych Naukowców UE – dodaje Łukasz Partyka z Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Więcej informacji na stronie konkursu: www.astrobot.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt