MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Życie kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, obejmuje 80 lat XX w. – pisze Ewa K. Czaczkowska w jednym z pierwszych rozdziałów książki „Kardynał Stefan Wyszyński. Droga życia i posługi pasterskiej” wydanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. – Stulecia obfitującego w niezwykle dramatyczne i doniosłe wydarzenia w dziejach Polski i świata – odzyskanie przez Polskę niepodległości, dwie wojny światowe, wojnę polsko-bolszewicką, zmiany granic i przemiany ustrojowe po II wojnie światowej. Wyszyński wszystkich tych wydarzeń doświadczył i w różny sposób w nich uczestniczył.

Obszerna, starannie udokumentowana i pięknie wydana publikacja pod redakcją rektora UKSW ks. prof. Ryszarda Czekalskiego przybliża postać kardynała Wyszyńskiego widzianą z wielu perspektyw. Jest w niej część poświęcona kard. Wyszyńskiemu -duszpasterzowi, teologowi, społecznikowi i publicyście, rozdział o jego roli jako pasterza i nauczyciela Kościoła, wychowawcy narodu, obrońcy człowieka. W książce znalazł się nawet tekst poświęcony filmowym wizerunkom Prymasa w kinie polskim!

Jak podkreśla ks. prof. Czekalski, książka jest owocem naukowego namysłu nad fenomenem postaci Prymasa Tysiąclecia. (…) Jako społeczność UKSW pragniemy, aby duch nauczania Stefana Kardynała Wyszyńskiego przenikał we wszystkie aspekty życia społecznego, kościelnego i osobistego.

Źródło: https://wydawnictwo.uksw.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!