MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Wielowątkowa debata o warszawskiej edukacji była najważniejszym akcentem pierwszego dnia XIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2013. W samo południe dostojni goście dokonali uroczystego otwarcia Salonu. Jak zwykle – są tłumy!

Pierwsi zwiedzający pojawili się już około godziny ósmej. O dziesiątej, gdy w Sali Mickiewicza rozpoczynała się debata „Warszawska edukacja wobec wyzwań umiędzynarodowienia i potrzeb rynku pracy”,  z udziałem władz Miasta, rektorów stołecznych uczelni, reprezentantów Kuratorium Oświaty i organizacji pracodawców, we wszystkich salach wystawowych były już tłumy młodzieży.

O 12.00 Bianka Siwińska, redaktor naczelna „Perspektyw”, zaprosiła uczestników debaty do uroczystego przecięcia wstęgi, symbolizującego tradycyjnie oficjalne otwarcie Salonu. Wstęgę przecinali, m. in.: Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent Warszawy, prof. Marek Krawczyk – przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, prof. Józef Garbarczyk – przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, Karol Semik – mazowiecki kurator oświaty, Joanna Gospodarczyk – dyrektor Biura Edukacji m.st. Warszawy, a także rektorzy i prorektorzy stołecznych uczelni.

W prezentacji OKE w Warszawie na temat matury z języka polskiego wzięli udział zarówno tegoroczni maturzyści, jak i uczniowie młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych. Prezentację z matematyki, zaplanowaną na piątek, trzeba będzie powtórzyć, okazało się bowiem, że zainteresowanie maturzystów jest tak duże, iż zabrakło miejsc w sali Goethego!

Zainteresowaniem cieszy się Salon Edukacji Artystycznej zorganizowany w tym roku przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wspólnie z partnerami: Młodzieżowym Domem Kultury im. W. Broniewskiego oraz Akademią Sztuk Pięknych. Odbywają się tam zajęcia warsztatowe, których celem jest rozbudzenie świadomości muzycznej i poszerzenie wiedzy o muzycznych formach, gatunkach i strukturze.

W stoiskach akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” można porozmawiać ze studentkami kierunków technicznych i ścisłych, które zachęcają młodsze koleżanki do studiowania i podejmowania pracy w dziedzinach wciąż jeszcze stereotypowo uznawanych za „mało kobiece”.

Marcowy Salon jest także okazją do poznania ofert uczelni zagranicznych, które chętnie widzą młodych Polaków w swoich murach. Można wybierać wśród wyższych szkół z Europy, albo… pomyśleć o studiowaniu „do góry nogami”, w Australii.

W stoisku Mobilnego Informatora dla Maturzystów można dowiedzieć się wszystkiego o tej, pionierskiej na polskim rynku, aplikacji mobilnej oraz zdobyć kody zwiększające szanse na wygraną w Wielkiej Grze o Tablet.  

Jutro kolejny dzień Salonu – zapraszamy! Program spotkań w piątek i sobotę można znaleźć na www.salon.perspektywy.pl

7 marca 2013

8 marca 2013

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt