MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

8 marca, na University of Warwick, rozpoczęło się szóste spotkanie Stowarzyszeń Polskich Studentów w Wielkiej Brytanii (Polish Student Societies).  Co roku, kongres odbywa się na innej brytyjskiej uczelni i jest okazją do integracji polskich studentów na Wyspach oraz dyskusji na ważne dla nich tematy. Gospodarze tegorocznej imprezy, Polish Society na uniwersytecie w Warwick, za temat przewodni wybrali szeroko rozumiane pojęcie ‘Modernizacji Polski’.

W trakcie trzech dni studenci i zaproszeni goście dyskutować będą na tematy związane z przyszłością młodych Polaków. Wspólnie zastanowią się nad możliwościami rozwoju biznesowego i naukowego w Polsce, jak również o tym co mogą zrobić Wielkiej Brytanii na rzecz kraju. Trzy panele: Polityczno- Ekonomiczny, Biznesowy i Naukowy, odbywać się będą  przy obecności światowej sławy ekspertów z wybranych dziedzin a dyskusyje poprowadzą znane postaci z życia gospodarczego i naukowego. Organizatorzy przyznają, że zależy im aby dowiedzieć się jakie możliwości czekają na nich, kiedy po powrocie do kraju będą szukać miejsca na rynku zatrudnienia i rozwijać swoje kariery.  ‘Zależy nam na tym, aby zachęcać polskich studentów do użycia umiejętności jakie nabyli na brytyjskich uczelniach w Polsce’ mówi Adrianna Wojnarowicz, Vice-President Stowarzyszenia Polskich Studentów na University of Warwick.  Studenci przyznają, że sami nie do końca wiedzą czego mogą się spodziewać na polskim rynku pracy; chcą wiedzieć czy ojczyzna ma im do zaoferowania tyle, co inne zachodnie kraje ‘  Jesteśmy tego ciekawi, duża część z nas planuje po studiach wrócić do Polski’.

9 marca Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP, wygłosi przemówienie na temat Modernizacja Polski: Przemiany Narodu i Państwa, a następnie weźmie udział w panelu dyskusyjnym  Szanse i wyzwania przed młodym pokoleniem. Inne panele poruszą tematy jak Perspektywy rozwoju biznesu w Polsce i Czy polska nauka jest w stanie dorównać tej na Zachodzie? Wykładem Idea Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii  Profesor Zbigniew Pełczyński z Uniwersytetu Oxfordzkiego podsumuje tegoroczny kongres.

Wśród zaproszonych przez organizatorów gości znajdują się również Zbigniew Niemczycki- Prezes Zarządu Polskiej Rady Biznesu, Sławomir Majman- Prezes Zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, dr Robert Gwiazdowski- Prezydent Centrum im. Adama Smitha, Włodzimierz Kiciński- I Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A, Mirosław Godlewski- Prezes Zarządu Netia S.A. , Profesor Tomasz Dietl - Członek Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, Instytut Fizyki PAN, Dr Marta Miączyńska - Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie i Dr Paweł Świętach z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Więcej informacji na temat Szóstego Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studentów Polskich w Wielkiej Brytanii dostępnych jest na stronie internetowej http://www.polishcongress.org/ oraz u Adrianny Wojnarowicz, Koordynatora i przewodniczącej do spraw zewnętrznych adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt