MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Uniwersytet Aalto w Finlandii uruchomił bezpłatny kurs online dla studentów zagranicznych. Ma on przybliżyć im fińską kulturę pracy i pomóc w przebiegu kariery.

Uniwersytet Aalto wprowadził bezpłatny kurs online, którego celem jest wyposażenie zagranicznych studentów i osób poszukujących pracy w środki potrzebne do radzenia sobie z wyzwaniami życia zawodowego i budowania kariery w Finlandii.

Głównym celem kursu, zatytułowanego Finland Works, jest zachęcenie zagranicznych studentów mieszkających w Finlandii do pozostania w kraju poprzez pomoc w uzyskaniu pracy. Kaisa Paasivirta, która kieruje międzynarodowym programem talentów Aalto, stwierdziła, że ​​Finlandia pilnie potrzebuje wykwalifikowanej siły roboczej i nie może pozwolić sobie na zaniedbanie wiedzy oferowanej przez zagranicznych studentów.

Paasivirta, która pomagała zorganizować kurs, uważa, że uwzględnia on specyficzne potrzeby tych studentów i zapewnia wgląd w to, jak radzić sobie z wyzwaniami, jakie mogą napotkać podczas ubiegania się o pracę w Finlandii. Kurs składa się z pięciu etapów, które szczegółowo omawiają szeroko takie tematy jak: kultura pracy w Finlandii, praca w fińskiej organizacji, utrzymywanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, rozwijanie odpowiedniego zestawu umiejętności i kariera.

Studenci mogą ukończyć kurs, który zawiera treści opracowane przez specjalistów ds. rekrutacji i kariery, we własnym tempie, a po zakończeniu mają możliwość otrzymania certyfikatu elektronicznego.

Opr. MTA

Źródło: https://www.helsinkitimes.fi

10.09.2021

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!