MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Zapraszamy serdecznie do udziału w programie Study in Poland - w roku akademickim 2021/22 prowadzić będziemy jego szesnastą już edycję! Program międzynarodowej promocji oferty polskich uczelni prowadzony jest wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Fundację Edukacyjną "Perspektywy".

Spójna i konsekwentna promocja polskich uczelni za granicą staje się szczególnie ważna w czasach niepewności epidemicznej i powrotu do normalności w nowym wydaniu. Liczba studentów obcokrajowców w Polsce wzrosła w ciągu piętnastu lat 10 razy – z 8829 w roku 2005 do ponad 84 tysięcy w roku 2020. Utrzymanie tego poziomu umiędzynarodowienia w kontekście pandemii COVID-19 wymaga trafnego określenia głównych kierunków naszych rekrutacyjnych zainteresowań, postawienia wykonalnych zadań i podwojenia wysiłków. A także pogłębienia umiejętności wspólnego działania - łącząc wysiłki każda z uczelni uzyskuje na arenie międzynarodowej więcej niż działając samodzielnie!

Wspólnie z uczelniami dbamy o umacnianie międzynarodowego brandu polskiego szkolnictwa wyższego i dostarczamy narzędzia marketingowe wspomagające rekrutację studentów za granicą. Przedsięwzięcia w ramach programu Study in Poland charakteryzuje stabilność, długa perspektywa planowania i działania oraz pogłębiona obecność na rynkach priorytetowych. Daje to wymierne efekty w postaci lepszego postrzegania polskiego szkolnictwa wyższego na świecie i szybkiego wzrostu liczby studentów-obcokrajowców w Polsce.

Wszystkie aktywności, które podjęte zostaną w roku akademickim 2020/21 są wynikiem szerokiej konsultacji z uczelniami członkowskimi oraz partnerami instytucjonalnymi.

Działania Study in Poland w roku akademickim 2021/22 skoncentrowane będą – ze względu na wciąż niepewną sytuację epidemiczną w Polsce i za granicą – na promocji polskich uczelni w przestrzeni wirtualnej: internecie, wyszukiwarkach, mediach społecznościowych, ale wracamy także do aktywności stacjonarnych. Czas pandemii pokazał, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia wirtualne nie zastąpią kontaktu z drugim człowiekiem na żywo. Wsparciem dla tych działań będą publikacje w formie e-book oraz tradycyjnej, porządkujące informacje o polskich uczelniach i ułatwiające promocję ich oferty edukacyjnej na targach i innych wydarzeniach międzynarodowych stacjonarnych i online.

Udział w międzynarodowych targach edukacyjnych traktowany był zawsze jako „stały fragment gry”, który w wielu regionach świata stanowi istotne uzupełnienie promocji internetowej i mobilnej. W ubiegłym roku akademickim, z przyczyn oczywistych przenieśliśmy promocję targową do świata online – w bezpieczny sposób docierając do zagranicznych kandydatów na studia.

W roku akademickim 2021/22 skupimy się tradycyjnie na kierunku wschodnim (Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan, Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Turcja), który daje największe szanse na wzrost liczby aplikacji od utalentowanych osób zainteresowanych studiami w Polsce.

Skuteczność podejmowanych przedsięwzięć zostanie zapewniona poprzez działania wspierające. Będą to między innymi: konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2022, platforma informacyjna dla uczelni uczestniczących w programie www.info.studyinpoland.pl, newsletter Study in Poland, Nagroda Internationalization Stars dla osób, które w wybitny sposób rozwijają umiędzynarodowienie polskich uczelni, konkurs Interstudent 2022 promujący dobre praktyki w zakresie wspierania studentów zagranicznych, a także Akademia Internacjonalizacji z szeroką ofertą szkoleń nt. praktycznych aspektów umiędzynarodowienia.

Szczegółowy wykaz znajdą Państwo w załączonym "Planie działań 2021/22".

Strona oferty programu Study in Poland na rok akad. 2021/22

W tych dniach trafia do uczelni członkowskich KRASP oficjalne zaproszenie do kontynuacji udziału w programie Study in Poland w roku akademickim 2021/22.

Uczelnie dotychczas nie uczestniczące w programie Study in Poland, a zainteresowane przystąpieniem do niego prosimy o kontakt: dr Bianka Siwińska, dyrektor wykonawcza, Fundacja Edukacyjna "Perspektywy": Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 501 535 785.

Dodatkowe informacje:
Julia Łysik, koordynatorka Study in Poland, tel. 22 628 58 62 w. 15,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!