MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Uniwersytet Gdański został Członkiem Wspierającym Związek Pracodawców Polskie Forum Technologii Morskich (PFTM).

- Statutowym celem PFTM jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych Członków i organizacji międzynarodowych współdecydujących o kształtowaniu warunków gospodarczych, politycznych i społecznych funkcjonowania gospodarki morskiej - poinformowała dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Dyrektor Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG.

Bliskim celem współpracy UG i PFTM jest aktywizacja i edukacja opinii społecznej i przedsiębiorców odpowiadająca wyzwaniom jakie stoją przed gospodarką morską regionu.

Wydaje się, że dobrą odpowiedzią na wyzwania przyszłości jest szeroka współpraca wielu rozmaitych podmiotów wzajemnie się uzupełniających i wspólnie posiadających ogromną specjalistyczną wiedzę oraz umiejętności niedostępne podmiotom działającym indywidualnie, nawet gdy należą do dużych grup przemysłowych. Konieczne jest wzajemne uzupełnianie się oraz przenikanie pomysłów, idei, umiejętności i zadań - podkreśla w Deklaracji Programowej i wizji współpracy Jerzy Czuczman, Prezes Zarządu PFTM. - Nie jest odkrywczym stwierdzenie, że postępujący proces rozwoju technologii będzie również w przyszłości determinował możliwości reagowania na potrzeby rynkowe oraz okołorynkowe. Dlatego podejmując się wyzwań stawianych przez XXI wiek szukajmy wspólnych płaszczyzn wymiany poglądów, wzajemnego porozumiewania się i współpracy generując efekty synergiczne.

Współpraca z PFTM to jeden z punktów wdrażania deklarowanej przez Rektora prof Piotra Stepnowskiego wizji morskości Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Źródło: https://ug.edu.pl

3.10.2021

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt