MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Prof. dr hab. Marcin Moniuszko, prorektor ds. nauki i rozwoju, kierownik Kliniki Alergologii i Chorób Wewnętrznych UMB został wybrany wiceprezydentem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA) w kadencji 2021-2024.

Prof. dr hab. Marcin Moniuszko posiada specjalizację z chorób wewnętrznych i alergologii.

Był kierownikiem studiów doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu, później współorganizował pierwsze w kraju biomedyczno-biostatystyczne środowiskowe studia doktoranckie w języku angielskim. Obecnie jest kierownikiem projektu finansowanego przez program Horizon 2020 i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach którego powstały kolejne interdyscyplinarne międzynarodowe anglojęzyczne studia doktoranckie w obszarze nauk biomedycznych i biostatystyki.

Kierownik/koordynator licznych projektów naukowych (NCN, NCBiR) oraz koordynator kilku grantów realizowanych wspólnie z przedsiębiorcami. Jest również kierownikiem projektu identyfikującego podłoże genetyczne ciężkiego przebiegu COVID-19. Współautor powstania na UMB pierwszego w Polsce Centrum Sztucznej Inteligencji w Medycynie. Autor wniosku, który w prestiżowym konkursie MNiSW „Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza” umożliwił sklasyfikowanie uczelni wśród najlepszych w kraju. Przewodniczący Rady Agencji Badań Medycznych, członkiem Komitetu Polityki Naukowej oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

PTA jest jednym z najbardziej dynamicznych towarzystw naukowych i lekarskich w Polsce liczącym około 1400 członków, zrzeszającym osoby, których przedmiotem działania lub zainteresowania jest alergologia doświadczalna i kliniczna oraz dziedziny pokrewne.

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt