MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. prof. Alojzy Z. Nowak zapowiedział podczas inauguracji nowego roku akademickiego, że  poczyni wszelkie kroki, aby na uczelni powstał niezależny wydział lekarski.

 – Zdecydowali się Państwo przyjść na uniwersytet, którego misją jest dążenie do prawdy, poszukiwanie prawdy, tolerancja, szlachetność i szacunek do drugiego człowieka – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak podczas inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

W Auditorium Maximum na zabytkowym kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim. 

– Uniwersytet Warszawski chce kształcić nie tylko pracowników, ale też pracodawców, tych, którzy będą tworzyć rzeczywistość, tworzyć świat – mówił rektor UW. Podczas wystąpienia zapowiedział, że prawdopodobnie  Uniwersytet Warszawski będzie miał swój niezależny wydział lekarski. Zaznaczył również, że poprawiła się sytuacja finansowa uczelni. Zrobiła ona ogromny krok w przygotowaniu inteligentnego zielonego ładu i będzie dofinansowywać jej ekologiczne działania. Rektor Nowak przestrzegł przed ideologizacją uczelni.

Wykład inaugurujący nowy rok akademicki zatytułowany „Nieuporządkowane myśli maszyn” wygłosił Karol Hausman, Ph.D., wykładowca z Uniwersytetu Stanforda, członek zespołu badawczego Google Brain, który zajmuje się tematyką sztucznej inteligencji. Mówił o tym, czym jest i jak działa sztuczna inteligencja oraz o tym, jak zmienia ona życie codzienne. – Maszyna tworzy zrozumienie z własnego doświadczenia, z prawdziwego bałaganu świata. Można powiedzieć, że pozwalamy jej doświadczyć tego świata (…). Chciałbym się zwrócić do was, osób studiujących i pracujących na uniwersytecie zaczynających nowy rok akademicki. Zachęcić do tego, żeby od czasu do czasu podążyć za własną ciekawością, zrobić coś, co was interesuje, mimo tego, że to nie wpasowuje się w ścieżkę waszej kariery czy w koncept tego, kim myślicie, że jesteście. Zróbcie to, aby doświadczyć czegoś nowego, żeby zasmakować trochę tego chaosu, trochę tego bałaganu, który nas otacza. – zakończył swój wykład dr Hausman.

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt