MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


W rankingach uczelni, mimo ich różnorodności i zaawansowania, wciąż brakuje wskaźników mierzących rolę uczelni w zaspokajaniu potrzeb społeczności lokalnej i gospodarki narodowej. Ta rola jest szczególnie istotna w okresie po pandemii, ponieważ uniwersytety są głównymi graczami w rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.

Konferencja IREG 2021- Effects of Rankings on Community and Society zajmie się tym, w jakim stopniu światowe rankingi monitorują jakość efektów kształcenia uniwersyteckiego oraz ich wpływ na społeczność i gospodarkę. Omówiony zostanie również wpływ COVID-19 na rankingi uczelni oraz relacje między rankingami uczelni a internacjonalizacją. W tym roku główny temat konferencji zostanie poszerzony o sesję na temat globalizacji nauki, którą poprowadzi prof. Marek Kwiek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wśród mówców, obok znanych międzynarodowych ekspertów takich jak Simon Marginson czy Hans de Wit, wystąpią przedstawiciele głównych globalnych rankingów (THE, Ranking Shanghajski, US News), a także rektorzy najlepszych uniwersytetów arabskich. Pierwotnie, na zaproszenie wysoko notowanego w rankingach King Abdulaziz University, konferencja miała odbyć się w Jeddah w Arabii Saudyjskiej, ale pandemia pokrzyżowała te plany.

IREG 2021 Jeddah Conference Effects of Rankings on Community and Society odbędzie się w formie online w dniach 15 - 16 listopada.

Serdecznie zapraszamy!  Rejestracja na konferencję jest bezpłatna.

https://ireg-observatory.org/en/events/ireg2021jeddahconference/

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!