MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


18 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się pierwsza debata w ramach cyklu „Areopag Uniwersytetów – świat w dobie COVID-u” z udziałem największych polskich uczelni. Jej tematem będzie „System wartości w dobie COVID-u”.

„Areopag Uniwersytetów” to inicjatywa środowiska akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jego partnerami stały się czołowe polskie uniwersytety: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. O jej stworzeniu Perspektywy informowały już w jednym z czerwcowych wydań Newslettera Akademickiego (nr 18/2021). Tym razem nabrała ona realnego kształtu. – To pierwsza tego typu debata w Polsce, łącząca Warszawę, Kraków, Poznań i Lublin – zapowiada rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Główną ideą Areopagu jest prowadzenie debaty publicznej o wyzwaniach współczesności w przestrzeni uniwersyteckiej z udziałem wszystkich zainteresowanych tematem stron. W rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną rektor KUL zaznaczył: – Poruszymy tematy od medycyny po nauki humanistyczno-społeczne, ekonomię, gospodarkę, zarządzanie i wartości. To uniwersytety powinny być miejscem dyskusji, wymiany argumentów, spostrzeżeń i zdań na tematy, które dotyczą ważnych, aktualnych problemów. Wypracowane wnioski, konkluzje mogą stanowić bazę do przekazów medialnych i ukierunkować dyskurs społeczny w oparciu o wiedze, naukę oraz doświadczenie.

W debatach, z udziałem rektorów wspomnianych uniwersytetów, których gospodarzami będą kolejno KUL (18 października), UJ (8 listopada), UAM (6 grudnia) i UW (10 stycznia 2022 roku), udział wezmą reprezentanci tych ośrodków akademickich oraz zgromadzona w auli publiczność z możliwością zabrania głosu.

Spotkanie ma charakter otwarty. Debaty będą transmitowane online na stronach internetowych uczelni biorących udział w inicjatywie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

14.10.2021

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.