MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


W Polsce jest 17 milionów graczy komputerowych, w tym 8 milionów to kobiety. 18 października w Dzień Dobry TVN dr Bianka Siwińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Agnieszka Szamałek-Michalska z CD PROJEKT RED opowiedziały o programie mentoringowo-stypendialnym "Dziewczyny w grze", który ma na celu wesprzeć rozwój młodych kobiet w świecie gamingu.

Program adresowany jest do uczennic szkół średnich, w jego ramach uczestniczki otrzymają wsparcie finansowe w postaci 12-miesięcznego stypendium w wysokości 1000 zł przeznaczonego na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju, wiedzę merytoryczną oraz opiekę mentorską.

– Chcemy zachęcić dziewczyny i przełamać ten stereotyp, że granie jest rozrywką typową męską, a gry są tworzone przez mężczyzn i dla mężczyzn, a także wyobrażenie, że praca w gamedevie to tylko i wyłącznie programowanie. Tymczasem tworzenie gier to także budowanie fabuły, kreacja psychologiczna postaci, ilustracja i animacja, reżyseria i udźwiękowienie, a także produkcja i komunikacja – mówiła w TVN Agnieszka Szamałek-Michalska.

– Kobiety często tworzą gry takie o szerszym kontekście społecznym, np. o depresji, gry o zmianie klimatu. Jak tworzą postacie kobiece, to też robią je mniej stereotypowe, mniej zseksualizowane w taki bajkowy, dziwny sposób. Proponują, żeby te bohaterki były bardziej codzienne, normalne, zróżnicowane. Kobiety z jednej strony wnoszą empatię i różnorodność do gier, ale też nie patrzmy na nie stereotypowo, że kobiety nie lubią typowych rozgrywek w konwencji walki. Też lubią, ale może inaczej ta kobieca postać będzie wyglądała, a może i męska postać będzie inna. Sądzimy, że kobiety wniosą dużo niuansów i ciekawych rzeczy, ale też dajmy się zaskoczyć tym dziewczynom, które zgłoszą się do programu! Dlatego chcemy im dać szansę i narzędzia do tego, by rozwinęły skrzydła w gamedevie – podkreślała dr Bianka Siwińska.

Aplikacje od uzdolnionych licealistek i uczennic techników przyjmowane są online do 25 listopada 2021 roku!

Zgłoszenia poprzez stronę: https://dziewczynywgrze.pl/rejestracja/

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!